ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

آیا شخصیت نچسبی دارید؟ ۷ راه برای اینکه بیشتر دوست داشته شوید

+

افرادی که در ارتباط و گفتگو با دیگران بهتر عمل می‌کنند و مکالمه‌ای گیراتر با اطرافیانشان دارند، معمولاً شخصیتی دوست داشتنی قلمداد می‌شوند. دلیلی که بسیاری از افراد نمی‌توانند دوستان نزدیکی بیابند، در شغلشان پیشرفت کنند یا همسر آینده‌شان را پیدا کنند، شخصیت ناقص آنها است.

در این مطلب، ۷ صفت افراد دوست‌داشتنی را با هم مرور خواهیم کرد و شما نیز اگر دوست دارید در شخصیتتان تغییر ایجاد کنید، سعی کنید توصیه‌های نکات را حتماً آویزه گوشتان کنید.

فروتن باشید

Man stand calm and humble cartoon vector

به اشتباهاتتان اقرار کنید و روی درست بودن تصمیمات اشتباهتان پافشاری نکنید و همچنین تلاش و کوشش دوستان و اطرافیانتان را تحسین کنید و فردی خودخواه نباشید. برای مثال می‌توانید بگویید:

او یک هنرمند شگفت‌انگیز است، من هنوزم در کشیدن مثلث‌ها مشکل‌دارم!

به افراد دیگر اهمیت دهید و حسود نباشید

Selfish-Customer-2

همیشه به اطرافیان و دوستانتان توجه کنید و به حرف‌های آنها، سلایق و احساساتشان گوش دهید. برای داشتن مکالمه‌ای بهتر به حرف‌های قبلی‌شان اشاره‌کنید و به احساسات داخل کلامشان توجه کنید. سرد برخورد نکنید و خود گرا نباشید.

برای مثال می‌توانید این جمله را امتحان کنید: ماه پیش گفتی که دارم در مورد …… فکر می‌کنم، بالاخره انجامش دادی؟

مثبت باشید

aid112541-728px-Be-Positive-Step-6-Version-3

هیچ‌یک از افراد دوست ندارند روزشان را با فردی خسته کنند و غمگین بگذرانند. شخصیتی باانرژی و شاد، شانس دوست داشته شدن را بیشتر از دیگر شخصیت‌ها دارد. مثبت بودن در زندگی کار آسانی است و تنها کافی است که به جنبه‌های خوب زندگی توجه داشته باشید و از ناله و شکایت کردن زیاد بپرهیزید. بدبین نباشید و هر روز را با شادی شروع کنید.

مشتاق باشید

Kurt-Enthusiasm

به کلمات و جملاتتان کمی انرژی بدهید! نیازی نیست که همانند یک تشویق‌کننده برخورد کنید اما اگر کسی به شما خبری خوبی از خودش اطلاع داد، هیجان‌زده شوید و انرژی و احساس مشتاق بودن را در صدایتان نشان دهید. به یاد داشته باشید که اگر در چنین مواقعی انرژی را به صدایتان اضافه نکنید، طرف مقابل فکر می‌کند که وی برای شما اهمیتی ندارد.

زندگی هدف‌داری داشته باشید

aim

تلاش که زندگی جهت‌داری داشته باشید و بتوانید که توسط آن اهدافتان را به اشتراک بگذارید. تلاش کردن برای رسیدن به اهداف، اعتمادبه‌نفس درونی را افزایش می‌دهد. همه افراد موفقیت را دوست دارند و همیشه در حال تلاش برای علاقه و شور و اشتیاق زندگی‌شان هستند. به دنبال سرگرمی و علایق متفاوت باشید و با دیگران در مورد آنها گفتگو گنید.

برای مثال می‌توانید بگویید: این آخر هفته می‌خواهم برای انجام …. داوطلب شوم.

سرگرم‌کننده باشید

aid40152-728px-Be-Funny-Step-3-Version-2

شوخی و قابلیت سرگرم کردن افراد  برای داشتن مکالمه‌ای پویا و جالب بسیار مهم هستند اما به‌دست آوردن این قابلیت‌ها اصلاً آسان نیستند. برای شروع می‌توانید جدی بودن را کنار بگذارید و در مکالمه با افراد دیگر از جوک و شوخی استفاده کنید اما توجه کنید که بی مزه نباشند!

انعطاف‌پذیر باشید

how-flexible-is-your-bi

تغییر محیط اطرافتان را بپذیرد و با آن خود را وفق دهید. وقتی چیزی آن‌گونه که انتظار دارید پیش نمی‌رود، سریع عصبانی نشوید. انعطاف‌پذیری در مکالمات به معنی این است که جریان گفتگو را قطع نکنید و با هرچه که فرد مقابلتان می‌گوید مخالف نباشید. می‌توانید از جوک‌های بامزه استفاده کنید و در کل در گفتگو با دیگران حالت تدافعی پیشه نکنید.

آیا هیچ‌کدام از این ویژگی‌ها را در شخصیت خود می‌یابید؟ اگر هنوز مطمئن نیستید می‌توانید از دوستی در این مورد شخصیت خودتان سؤال بپرسید. صادقانه باید گفت که تقویت نقاط قوت و پوشش دادن نقاط ضعف از مهم‌ترین پایه‌ها برای داشتن زندگی بهتر در آینده است. این ۷ ویژگی را با خود دوره کنید و در طول هفته در مواجه با دوستان و اطرافیانتان از آنها استفاده کنید و توجه کنید که افراد چگونه به این رفتارها واکنش نشان می‌دهند. در نظر داشته باشید که تغییر شخصیت نیز همانند کم کردن وزن و یا ثروتمند شدن کار آسانی است و تنها باید برای تقویتش تلاش کنید.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
1
haha
1
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.