ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

رسماً تایید شد؛ اپراتور AT&T تایم وارنر را با قیمت ۸۵٫۴ میلیارد دلار خریداری خواهد کرد

+

اپراتور آمریکایی AT&T بالاخره تایید کرد که با پرداخت ۱۰۷٫۵۰ دلار به ازای هر سهم، تایم وارنر، غول رسانه‌ای را تصاحب خواهد کرد و این یعنی مبلغ نهایی که باید بابت خرید تایم وارنر پرداخت شود ۸۵٫۴ میلیارد دلار خواهد بود که مبلغ بسیار هنگفتی بوده و به احتمال زیاد بزرگ‌ترین خرید سال ۲۰۱۶ لقب گیرد. اوایل هفته جاری بود که در رسانه‌های خبری شایعه خرید تایم وارنر توسط اپراتور AT&T منتشر شد و حالا گویا مذاکرات غول مخابراتی با غول رسانه‌ای به نتیجه رسیده و این دو بر سر این معامله بسیار بزرگ به توافق رسیده‌اند. اپراتور AT&T که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در زمینه مخابرات و اینترنت در ایالات متحده است، مبلغ این معامله را به صورت ۵۰-۵۰ پرداخت می‌کند، یعنی ۵۰ درصد از مبلغ به صورت نقدی به تایم وارنر داده می‌شود و ۵۰ درصد باقی‌مانده نیز به صورت سهام داده می‌شود. این یعنی پس از پایان معامله، سهام‌داران تایم وارنر چیزی مابین ۱۴٫۴ و ۱۵٫۷ درصد از سهام اپراتور AT&T را در اختیار خواهند داشت.

برای نهایی شدن معامله علاوه بر تاییدیه رگولاتوری، این موضوع باید توسط سهام‌داران هر دو شرکت نیز تایید شود. AT&T می‌گوید که انتظار دارد این معامله تا پیش از پایان سال ۲۰۱۷ نهایی شود و به اتمام برسد. تایم وارنر یک غول رسانه‌ای است و رسانه‌های خاص بسیاری را در اختیار دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به استودیوهای فیلم‌سازی برادران وارنر، شبکه‌های کابلی تلویزیونی CNN ،TNT و HBO اشاره کرد. همچنین شرکت DC Comics که ناشر کمیک‌هایی نظیر home to Superman ،Batman ،Wonder Woman و کارکترهای بسیار دیگری است نیز تحت مالکیت تایم وارنر هستند که از این پس به مالکیت اپراتور AT&T در می‌آیند. اپراتور AT&T می‌گوید که کاربران موبایل نیز از این معامله سود می‌برند. این اپراتور آمریکایی در این خصوص گفت:

att-logo

AT&T یک شبکه موبایلی و مخابراتی عظیم که در ایالات متحده بیش از ۳۱۵ میلیون نفر را پوشش می‌دهد را در اختیار دارد. شرکت جدیدی که از ترکیب این اپراتور و تایم وارنر ساخته می‌شود به نخستین شرکت ارائه دهنده خدمات موبایل ایالات متحده تبدیل می‌شود که قادر خواهد بود به صورت ملی و گسترده در ارائه پهنای باند موبایلی و تصویری با شرکت‌های کابلی (سرویس دهنده‌های اینترنت و تلویزیون‌ها) رقابت کند. این شرکت جدید، شیوه سنتی ارائه محتوا و سرگرمی را مختل خواهد کرد و با در دسترس قرار دادن این محتواها بر روی موبایل، هر آن‌چه که به سود مشتریان است را فراهم می‌آورد. با ساخت محتواهای اختصاصی برای موبایل و رسانه‌های اجتماعی امکان نوآوری‌های بیشتری به وجود خواهد آمد.

وال استریت ژورنال گزارش داده که راندال استفنسون، مدیرعامل فعلی اپراتور AT&T در آینده نیز مدیرعامل این شرکت ترکیب شده جدید خواهد بود و جِف بیوکس، مدیرعامل فعلی تایم وارنر پس از یک دوره نامشخص شرکت را ترک خواهد کرد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.