ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

مدیر عامل سیانوژن تعویض شد؛ این آغاز یک فصل جدید در کسب‌وکار کمپانی است

+

Kirt McMaster، مدیرعامل کمپانی سیانوژن که سال گذشته در جمله‌ای جالب گفت: “سیانوژن مثل گلوله‌ای در سر گوگل است” امروز از نقش مدیریت عامل این کمپانی خارج شده و از این پس در سمت دیگری به کار در سیانوژن ادامه خواهد داد.

مک مستر در پروفایل خویش در شبکه لینکدین، سمت مدیریت عامل سیانوژن را از مشخصات و سوابق کاری خود حذف کرده و سمت دیگری تحت عنوان “ریاست هیئت مدیره” را جایگزین آن کرده است. سیانوژن اطلاعات وبسایت خود را در این راستا آپدیت نکرده و تا قبل از اینکه مک مستر خودش به واسطه یک ایمیل این خبر را رسمی کند، صحت این موضوع مشخص نبود.

مک مستر سمت جدید خود، یعنی ریاست هیئت مدیره کمپانی را به واسطه ایمیلی که ارسال کرده، تایید کرده است. از لحاظ سلسله مراتب، ریاست هیئت مدیره، یک پله پایین‌تر از مدیریت عامل محسوب می‌شود. ایمیل مذکور از جانب وی برای کارمندان کمپانی ارسال شده و به این طریق در فضای نت منتشر شده است. جانشین وی در سمت مدیریت عامل، لیور تال (Lior Tal) خواهد بود. لیور تال، تا قبل از انتصاب به مدیر عاملی، ریاست بخش عملیاتی کمپانی سیانوژن را عهده‌دار بوده است.

دلیلی این تغییرات در سمت‌ها، این بوده که سیانوژن دیگر روی توسعه و فروش کاستوم رام یا سیستم عامل‌های سفارشی تمرکز نخواهد کرد، و این یعنی تغییر سیاست کاری کمپانی، و نهایتا یعنی تغییر مجری سیاست کمپانی. سیاست جدید کمپانی موسوم به “ماژولار” بوده و قرار است به تحقق هدف والای کمپانی، یعنی دست‌یابی به یک جامعه مصرف کننده ۱۰۰ میلیونی کمک کند. کمپانی این تغییر رویکرد را در تغییر عنوان کمپانی به “Cyanogen Now” جلوه داده و به این نحو، فصل جدیدی را آغاز خواهد کرد. مک مستر، اکنون دیگر به جای تجارت‌های داخلی، روی کسب‌وکار خارجی، به عنوان فرم کاری جدید خویش تمرکز خواهد کرد، یعنی در بخش‌هایی مثل استراتژی تولیدات، مدیریت استخدام‌ها و همکاری و تعامل با شرکای تجاری فعالیت خواهد کرد.

سیانوژن در سپتامبر سال ۲۰۱۱ تاسیس شد و موسس آن استیو کُندیک (Steve Kondik) بود، کسی که سازنده کاستوم رام‌های متن باز CyanogenMod است، مک مستر هم یکی دیگر از بنیان‌گذاران این کمپانی بوده است. سیانوژن بعد از دریافت ۸۰ میلیون دلار سرمایه، از سرمایه‌گذاران کله گنده‌ای مثل توییتر و کوالکام و Telefónica در سال ۲۰۱۵، به سرعت شروع به ساخت سیستم عامل‌های سفارشی سازی شده تحت عنوان Cyanogen OS کرد. اما اکنون به مدت یک سال است به نظر می‌رسد کمپانی راکت باقی‌مانده و دیگر پیشرفتی در کار نیست، و این با چشم‌انداز مک مستر، مبنی بر اندرویدی به دور از برزخ گوگل در تضاد بوده و هست.

اگوست امسال بود که سیانوژن در گزارشی که میزان کاربرانش را نشان می‌داد، مقداری اغراق کرده و اطلاعات اشتباهی را ارایه داده بود، سپس در ماه سپتامبر رییس بخش فناوری کمپانی و استیو کُندیک پیشنهاد دادند که کمپانی سیاست کاری خود از توسعه سیستم عامل را تغییر دهد. اکنون به نظر می‌سرد که همه مدیران کمپانی سر این پیشنهاد به توافق رسیده‌اند و مک مستر هم امروز با ایمیلی که ارسال کرده، آغاز فصل جدید در کسب‌وکار سیانوژن را رسما اعلام کرده است.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.