ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

ارتباط نخستین اپراتور خصوصی تلفن ثابت برقرار شد

+

عضو هیات مدیره مخابرات ایران اشاره‌ای به قرارداد ارائه خدمات تلفن ثابت به شرکت شاتل در شیراز داشت و گفت: اولین FCP که برای ارائه خدمات ثابتش به مخابرات درخواست داد شاتل بود که در دو سه ماه اخیر مقدمات ارائه آن فراهم شد.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری تسنیم، بابک تراکمه در نشست خبری با بیان اینکه ما در گوشه‌ای از فعالیت‌های خود با FCP ها رقابت داریم، اظهار کرد: برای تشکیل FCP ها معمولاً چند شرکت در قالب کنسرسیوم اقدام کردند که همین موضوع باعث ایجاد قدرت آنها شد. عضو هیئت مدیره مخابرات ایران با اشاره به مزیت‌هایی که FCP ها برای مخابرات دارند، گفت: یکی ایجاد رقابت و پیشرفت ما در این زمینه و دیگری کشف بخش‌های مغفول مانده بازار تاکنون است.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی این شرکت‌ها می‌توانند مشتری تجاری ما باشند و با آنها تجارت B2B داشته باشیم و همه با هم بازار گسترده‌تری ایجاد کنیم. او با بیان اینکه حضور رقیب از نرخ ارائه خدمات هم می‌کاهد، ابراز کرد: تفاوت ما و شرکت‌های FCP در سبد محصول خدمات مشخص می‌شود و هر جا بتوانند شبکه‌سازی کنند، برای ما به عنوان یک اپراتور خوشایند خواهد بود و می‌توانیم برویم در بخش‌های دیگر سرمایه‌گذاری کنیم.

تراکمه با تأکید بر اینکه امکانات پایه‌ای بدون محدودیت و پایان‌ناپذیر نیست، گفت: مخابرات یکسری امکانات پایه‌ای را ایجاد کرده و هر شرکتی این توانایی را در خود احساس می‌کند که قادر به ارائه خدمات بهتر است، حاضر به ظرفیت‌سازی جدید هستیم که این موضوع هم باعث جذب سرمایه تمام فعالان بخش می‌شود. وی همچنین با بیان اینکه فراخوانی برای نوسازی شبکه در شیراز داشتیم که بخش خصوصی در آن شرکت کرد، گفت: در آنجا مباحثی درزمینهٔ سرمایه‌گذاری مشترک روی نوسازی شبکه، خدمات پایه و پیشرفته شد.

او افزود: ممکن است شیراز به عنوان نقطه پایلوت این سرمایه‌گذاری معرفی شود و در آن صورت به سمت تبدیل کافوهای مسی به فیبر نوری می‌رویم. این عضو هیئت مدیره مخابرات ایران همچنین اشاره‌ای به قرارداد ارائه خدمات تلفن ثابت به شرکت شاتل در شیراز داشت و گفت: اولین FCP که برای ارائه خدمات ثابتش به مخابرات درخواست داد شاتل بود که در دو سه ماه اخیر مقدمات ارائه آن فراهم شد. وی افزود: آمادگی داریم با سایر شرکت‌های دارنده پروانه ارتباطات ثابت هم وارد مذاکره شویم.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.