ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

سهم اندروید ۶ مارشمالو به ۱۵٫۲ درصد رسید

+

گوگل این ماه کمی زودتر از موقع داده‌های مربوط به محصولات و دستگاه‌های ماه آگوست خودش را منتشر کرده است. طبق این آمار سهم اندروید ۶ مارشمالو با توجه به بازدیدهای گوگل پلی، به ۱۵٫۲ درصد نسبت به ماه پیش رسیده است.

میزان نصب آخرین آپدیت پایدار اندروید نسبت به ماه پیش، ۱۴ درصد پیشرفت داشته است. طبق آمارهای ماه پیش، این میزان چیزی در حدود ۱۳ درصد را شامل می‌شد. بنا بر این آمار منتشرشده، اندروید ۵(آب‌نبات چوبی) و شاخه‌هایش، با ۳۵٫۵ درصد هنوز هم بیشترین میزان نصب روی دستگاه‌های اندرویدی را در مقایسه با بقیه داراست که خود این آمار نیز رشدی چهار دهم درصد را به خود دیده است.

بعد از اندروید ۵، اندروید ۴٫۴ که بانام کیت کت شناخته می‌شود با سهمی حدود ۲۹٫۲ درصد مقام دوم را داراست و مقام سوم به اندروید ۴٫۱ تا ۴٫۳ که آنها نیز بانام آبنبات پاستیلی شناخته می‌شوند و سهمی ۱۶٫۷ درصدی رادارند، تعلق دارد مقام بعدی به اندروید نان زنجبیلی با سهم ۱٫۷ درصد و و بعدازآن، اندروید ۴٫۰٫۳ بستنی نانی با سهمی حدود ۱٫۶ در دستگاه‌های اندرویدی جا خوش کرده‌اند. جالب اینجاست که نسخه‌ی ۲٫۲ این سیستم‌عامل هنوز سهمی یک دهم درصدی از بازار سیستم‌عامل‌ها را داراست.

dist

انتظار می‌رود نسخه‌ی بعدی اندروید که بانام اندروید ۷ نوگت شناخته می‌شود، اواخر این ماه به‌طور رسمی منتشر شود و طبق معمول نکسوس های گوگل اولین دریافت کننده‌های این آپدیت خواهند بود. هرچند که گفته‌شده نکسوس ۵ در زمره‌ی دریافت‌کنندگان این به‌روزرسانی نخواهد بود و این به معنا است که فقط نکسوس ۶ به بالا توانایی دریافت آپدیت را خواهند داشت.

شما کاربران اندروید از کدام‌یک از شاخه‌های سیستم‌عامل استفاده می‌کنید؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.