ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

سیستم رانندگی خودکار اتومبیل‌های تسلا باعث ایجاد تصادفی در چین شد

+

سیستم خودران تسلا برای بار دیگر منجر به تصادفی شده است. این بار در مرکز اتوبانی در پکن، خودروی تسلا متعلق به فردی با نام لو ژن، با خودرویی که در شانه‌ی اتوبان پارک شده بود برخورد کرده است. 

شرکت تسلا  و لو ژن (مالک خودرو)، تأیید کرده‌اند که سیستم خودران ماشین در آن زمان در حال فعالیت بوده است و بر اساس گفته‌های خود مالک ماشین، مشخص بوده که سیستم خودران اتومبیل به‌ هیچ‌ عنوان ماشین پارک شده را ندیده و هیچ واکنشی نسبت به آن انجام نداده است و همین باعث شده که دو خودرو به هم برخورد کنند و آینه‌ی کنار ماشین کنده شود و همچنین قسمت کناری هر دو خودرو خراش بخورد.

سخن‌گوی تسلا در گفتگویی با رویترز تأیید کرده که مشکل اصلی اینجا بوده که مالک خودرو دست‌های خود را از روی فرمان اتومبیل برداشته و همین باعث وقوع این حادثه شده است. طبق گفته‌های وی برای استفاده از حالت خودران اتومبیل‌های تسلا گذاشتن دست روی فرمان، حیاتی بوده و تسلا پیش‌تر این قوانین را برای افراد بیان کرده است.

Tesla accident

مالک خودرو نیز همچنین در گفتگو با رویترز بیان کرده که دست‌هایش در هنگام تصادف روی فرمان ماشین نبوده‌اند و مشغول چک کردن تلفن همراهش بوده است. همچنین گفته است که آنها ماشین را به عنوان خودرویی تمام خودکار به وی فروخته‌اند و بهانه آوردن‌های تسلا معنی ندارد.

رویترز در گفتگو با چهار نفر که این اتومبیل‌های خودران را خریداری کرده‌اند بیان کرده که هنگامی‌که مسئولان فروش تسلا خودرو را به آن‌ها فروخته‌اند، عنوان کرده‌اند که اتومبیل کاملاً خودران است هرچند که تسلا همیشه در اطلاعیه‌های خود گفته است که این ویژگی به‌عنوان کمک‌ راننده عمل خواهد کرد و برای رانندگی کاملاً خودکار هنوز قابل‌ اطمینان نیست. البته رویترز عنوان می‌کند که احتمالاً توانایی‌های این ویژگی به‌ غلط در زبان چینی ترجمه‌شده و برداشت‌های اشتباهی از آن شده است، زیرا که این ویژگی با لفظ zidong jihashi ترجمه‌شده است که در زبان چینی در معنای خلبان خودکار به کار می‌رود. یکی از تحلیل گران اتومبیل حاضر در پکن بیان کرده است که برای سیستم راننده خودکار بیشتر از واژه‌ی wuren jihashi استفاده می‌شود و البته گفته که زبان چینی هیچ توضیحی برای اتومبیل خودکار و نیمه‌خودکار ندارد.

تسلا در مورد عوض کردن واژه و توضیح ویژگی راننده خودکار در زبان چینی بیان کرده که هیچ برنامه‌ای برای این کار ندارد و تسلا به‌طور کامل در مورد این ویژگی به افرادی که خودروهایش را خریداری می کنند، توضیح داده است.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.