ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

نقشه بومی ایران آماده رونمایی شد

۲

در راستای ارائه خدمات داخلی بر بستر طرح جویشگر بومی، به‌زودی نسخه تجاری نقشه بومی ایران رونمایی می‌شود. طراحان این پروژه معتقدند که نقشه بومی ایران نسبت به گوگل مپ دارای نقاط قوت است.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری مهر، پیش‌ازاین مجری پروژه تولید محتوا در راستای اقتصاد مقاومتی از شناسایی ۲ شرکت تولیدکننده محتوای دیجیتالی برای اجرای زیرساخت‌های پروژه خدمات مکان محور (گوگل مپ بومی) به‌عنوان زیر پروژه جویشگر بومی خبر داده بود.

خسرو سلجوقی در گفتگو با مهر، عملیاتی کردن پروژه بومی خدمات مکان محور (نقشه برخط بومی) که طرحی مانند گوگل مپ خواهد بود و امکان تولید اطلاعات مکان محور را فراهم می‌کند تشریح کرد و از اعلام فراخوان و شناسایی دو شرکت تولیدکننده محتوای دیجیتالی برای اجرا و توسعه زیرساخت‌های پروژه خدمات مکان محور (گوگل مپ بومی) خبر داد. به گفته وی، این طرح امکان تولید خدمات بر مبنای داده‌های تصویری و نقشه را فراهم می‌کند. در جلسه سی و هشتم شورای راهبری طرح جویشگر بومی، طرح نقشه آنلاین بومی با عنوان نقشه بومی ایران توسط طراح این پروژه ارائه شد.

در این نشست که با حضور اعضای این شورا در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) برگزار شد، محمدرضا فیروزآبادی مجری پروژه، محصول نقشه بومی کشور ایران را ارائه کرد و قسمت‌هایی از آن را با نقشه موجود گوگل به طور آنلاین مقایسه کرد. درروند ارائه این طرح، نقاط قوت نقشه بومی ایران نسبت به نقشه گوگل به اعضای شورای راهبری جویشگر بومی ارائه و تأکید شد که این طرح دارای جزئیات بهتری از گوگل مپ است. ازاین‌رو مجری طرح وعده داد که به‌زودی از نسخه تجاری این نقشه به‌عنوان یک خدمت بومی رونمایی شود.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

2 دیدگاه

avatar

مرتب سازی:   جدید ترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
هومان
هومان
مهمان
3 ماه 12 روز قبل

موفق و سربلند باشيد و سربلندمان كنيد

هومان
هومان
مهمان
3 ماه 12 روز قبل

اميدوارم اين پروژه بزرگ براي سربلندي و پيشرفت ايران عزيزمان راه گشا باشه

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.