ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

پیوستن Launchkit به گوگل برای کمک در ساخت ابزارهای مخصوص توسعه‌دهندگان

+

Launchkit به تازگی اعلام کرده که برای کمک به گوگل جهت ساخت ابزارهای مخصوص توسعه‌دهندگان، به این شرکت پیوسته است. Launchkit یک شرکت نرم‌افزاری است که تا به امروز چند اپلیکیشن مخصوص موبایل را در پلی استور قرار داده است، همچنین این شرکت با عرضه عمومی ابزارهایی که از آن‌ها برای ساخت اپلیکیشن استفاده می‌کند و متن باز کردن آن‌ها، راهی را برای توسعه‌دهندگان ایجاد کرده که بتوانند به راحتی اپلیکیشن‌های خود را ایجاد کنند و در پلی استور گوگل قرار دهند. Launchkit اکنون به عنوان بخشی از گروه Developer Product  شرکت گوگل به شمار می‌رود و تمام کارهایی که قبلاً انجام می‌داده را نیز همچنان انجام می‌دهد اما در زیر چتر شرکت گوگل و در مقیاسی بسیار گسترده‌تر از قبل آن‌ها را انجام خواهد داد. توسعه‌دهندگانی که هم اکنون از محصولات و خدمات Launchkit استفاده می‌کنند لازم است بدانند که این محصولات تا سال آینده همچنان قابل استفاده خواهند بود اما پس از این مدت، پشتیبانی از آن‌ها به طور کامل متوقف خواهد شد.

البته سرویس‌های رسمی Launchkit قرار نیست که برای همیشه کنار گذاشته شوند و خبر خوب برای توسعه‌دهندگانی که هم اکنون از ابزارها و سرویس‌های Launchkit برای ساخت اپلیکیشن‌های خود استفاده می‌کنند این است که شرکت مذکور، هم اکنون سرویس‌های خود را به صورت متن باز عرضه کرده و تمامی اطلاعات مورد نیاز را در گیت‌هاب قرار داده است و همگان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. با متن باز شدن این سرویس‌ها، Launchkit اکنون این امکان را فراهم آورده که هر شخصی بتواند نمونه‌های مورد علاقه خود را بر روی این سرویس‌ها پیاده کند و کارهای دیگری را به صورت دلخواه انجام دهد.

تا به امروز، Launchkit توسط چیزی در حدود ۵۰ هزار توسعه‌دهنده مورد استفاده قرار گرفته و آن‌ها به کمک ابزارهای موجود توانسته‌اند اپلیکیشن‌های موبایلی خود را برای پلتفرم‌های اندروید و آی‌او‌اس توسعه دهند و آن‌ها را مدیریت کنند، البته این تمام ظرفیت رسمی این سرویس‌ها نیست، زیرا پیش‌تر Launchkit این سرویس‌ها را به مدت ۱۲ ماه به حالت آفلاین درآورده بود. با متن باز شدن این سرویس‌ها و قرارگیری آن‌ها بر روی گیت‌هاب، این امکان برای توسعه‌دهندگان فراهم آمده که بتوانند خیلی راحت همچنان به این سرویس‌ها دسترسی داشته باشند. برای توسعه‌دهندگانی که می‌خواهند این ابزارها را دریافت کنند و آن‌ها را به کار گیرند، توضیحات جامعی در مورد مراحل انجام کار آورده شده است. گوگل هنوز به صورت رسمی خبر تصاحب Launchkit را اعلام نکرده است و از جزئیات این معامله اطلاعاتی در دسترس نیست.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.