ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تریلری جدید از بازی Layers of Fear Inheritance؛ احتمال انتشار در هفته آتی!

+

همه چیز از نقاشی‌های شروع شده است، وقتی که ارواح و اشباح از سطح نحیف کاغذ بیرون آمده‌اند و حتما می‌دانید که این ارواح قرار نیست مهربان باشند! ترس همه وجودتان را خواهد گرفت وقتی حتی یک چوب دستی هم در اختیار ندارید!

Layers of Fear نام عنوانی است که ابتدا در ماه فوریه امسال منتشر شده است و نسخه دوم این بازی که با اسم Inheritance معرفی شده است، در فروشگاه استیم برای پلتفرم دسکتاپ قرار خواهد گرفت و برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس‌وان هم ارایه خواهد شد. در نسخه اول کاراکتر اصلی داستان، شخصی است که این نقاشی‌ها را کشیده و شما به عنوان بازیکن، باید وی را هدایت کرده و از صحنه‌های فوق العاده ترسناک، نه تنها کاراکتر بلکه خودتان را هم زنده و سالم خارج کنید!

در نسخه دوم که Inheritance نام گرفته، شما هدایت کاراکتر دختری را عهد دار هستید که دختر نقاش داستان است، اما باید بدانید داستان بازی به دوران کودکی دختر نقاش می‌پردازد و این بدان معنی است که کاراکتر یک دختر بچه است و همین موضوع به علاوه اینکه شما به عنوان بازیکن، تنها می‌توانید راه بروید و درها را باز کنید و شمع‌ها را روشن و خاموش کنید، جو فوق‌العاده سنگینی از یک ترس واقعی را در بطن و ظاهر بازی پدید آورده است و صحنه‌هایی را به چشم خواهید دید که در کنار کاراکتر، خودتان هم به نفس‌نفس خواهید افتاد و این یک هیجان واقعی است.

Layers of Fear2

نقطه شروع اصلی داستان هم یک نقاشی روغنی از یک تصویر شبح‌گونه و مروز است که روی بوم موجود در تصویر فوق کشیده شده است. یک نوع تم شوخی وار هم در بازی، به واسطه دیالوگ‌ها در جریان است که البته این شوخی‌ها برای خنده و لبخند شما ساخته نشده‌اند و قرار است بیشتر شما را بترسانند. اگر بخواهیم به طور کلی سبک و سیاق مربوط به ژانر وحشت را چه در بازی‌ها و چه در فیلم‌ها، از هم جدا کنیم، می‌توانیم دو دسته‌بندی کلی برایشان عنوان کنیم، یکی از این دو نوع ترس، مربوط به صحنه‌های خون و خونریزی سنگین و شدید است که بیشتر در فیلم‌های سینمایی شاهد آن‌ها هستیم، و نوع دوم ترس که از نظر بنده بسیار بهتر و اغنا کننده‌تر و واقعا نفس گیر است، مربوط به ارواح و اشباح است که می‌توانند انرژی‌هایی خاص و توانایی‌هایی غیر متعارف، مثل عبور از در و دیوار، غیب و ظاهر شدن یا تکان دادن یک شی بدون نیاز به حضور فیزیکی، داشته باشند. راستش را بخواهید این نوع ترس در ژانر وحشت، چه در فیلم‌هایی مثل Conjuring و چه در بازی‌هایی مثل Fear که البته این مورد ترکیبی از هر دو نوع این ترس‌ها است، ترسی واقعا خالص و غلیظ دارد، و اگر نظر مرا بخواهید بسیار بهتر از بازی‌هایی است که قرار است در آن‌ها با یک اره باغبانی سلاخی شوید یا سلاخی بکنید. یا فیلم‌هایی که در آن قرار است شاهد بیرون آمدن چشم فردی از حدقه، توسط یک دستگاه هوابرش باشیم.

استودیو سازنده این بازی یعنی Blooder Team نسخه Inheritance از بازی Layers of Fear را “اوج بینش خویش بر یک بازی که بر روی هنرهای چشم نواز تمرکز دارد” می‌داند. و صد البته این ادعای سازنده در تیزر منتشر شده به نوعی ثابت شده است. در بررسی وبسایت PC Gamer، نویسنده اینگونه عنوان کرده که:

Layers of Fear تجربه‌ای جذاب از خانه‌ای است که در آن روح و شبح وجود دارد. اما توانایی ترساندن این بازی به خاطر حس نامناسب قدم برداشتن و راه رفتن در محیط بازی، تا حدودی کاهش یافته است

امیدواریم نسخه دوم یعنی Inheritance، این کمبود و تجربه بد را اصلاح و جبران کند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.