ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

لایکا و هواوی به همکاری خود در بخش دوربین ادامه می‌دهند

+

لایکا و هواوی برنامه خود را برای مرکز تحقیقات و نوآوری جدیدی که در مقر لایکا در وتسلار آلمان واقع شده است، اعلام کردند. این مرکز تحقیقاتی و نوآوری Max Berek Innovation Lab  نام خواهد داشت که به نام Max Berek، سازنده نخستین لنزهای لایکا و مسئول طراحی بیش از 20 لنز برای دوربین‌های 35 میلی‌متری افسانه‌ای، اشاره می‌کند.

به توجه به اعلام هواوی، این مرکز تحقیقاتی و نوآوری جدید به توسعه بیشتر سیستم‌های نوری و فناوری‌های مبتنی بر نرم‌افزار به منظور بهبود کیفیت تصویربرداری در طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها در گوشی‌های موبایل و دستگاه‌های عکاسی، کمک خواهد کرد. در این مرکز به بخش‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده نیز پرداخته خواهد شد.

همکاری هواوی و لایکا در بخش دوربین مورد جدیدی نیست، چراکه در هواوی در ساخت دروبین دوگانه گوشی هوشمند هواوی پی 9 از همکاری کمپانی لایکا بهره برده بود. اما حال و با تاسیس مرکز تحقیقاتی و نوآوری Max Berek Innovation Lab، همکاری هواوی و لایکا به سطح جدیدی وارد شده است و باید صبر کرد و دید که نتیجه این همکاری چه تاثیری در آینده بخش دوربین گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های عکاسی خواهد داشت.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.