ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

لنوو: مایکروسافت به سیستم‌عاملش تعهد ندارد؛ گوشی ویندوزی تولید نمی‌کنیم

+

دنیای سیستم‌عامل ویندوز موبایل و آینده آن هنوز در هاله‌ای از ابهام فرو رفته است و دلیل اصلی آن نیز عدم عملکرد مناسب ردموندی ها نسبت به این سیستم عامل است، بااینکه هرازگاهی به روز رسانی‌هایی برای آخرین نسخه از این سیستم‌عامل یعنی ویندوز 10 موبایل عرضه می‌شود، اما شرکت‌ها و حتی طرفداران این سیستم‌عامل هنوز به آینده ویندوز موبایل خوش‌بین نیستند و از مایکروسافت به دلیل کم‌لطفی به این پلتفرم شکایت دارند.

lenovodsc05176-1357699705

در همین راستا کمپانی لنوو نیز سکوت نکرده است و نسبت به عملکرد مایکروسافت اعتراض کرده است، آقای جیافرانکو لانچی مدیر ارشد عملیاتی این کمپانی چینی به‌تازگی بیانیه‌ای را صادر کرده است و در آن گفته است:

lenovo-emea-president-gianfranco-lanci

این غول تکنولوژی چینی برنامه‌ای برای تولید یک گوشی مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز ندارد، و دلیل اصلی آن نیز عدم تعهد مایکروسافت نسبت به این سیستم‌عامل است.

آقای لانچی در ادامه گفته است که سیستم‌عامل ویندوز 10 در دسکتاپ بسیار خوب عمل کرده است، اما ما برنامه‌ای برای تولید یک گوشی ویندوزی نداریم، وی در ادامه اظهار داشت:

lenovo-emea-president-gianfranco-lanci

من به‌هیچ‌وجه نیازی نمی‌بینیم که شرکت ما یک گوشی ویندوزی را معرفی کند، پشتیانی مایکروسافت از این سیستم‌عامل در آینده هنوز من را قانع نکرده است.

همان‌طور که می‌دانید مایکروسافت سال گذشته از سیستم‌عامل ویندوز 10 موبایل رونمایی کرد و باوجود قرار گیری این پلتفرم در رتبه سوم سیستم‌عامل تلفن‌های همراه کاربران بسیار کمتری نسبت به اندروید و آی او اس دارد. همچنین لازم به ذکر است که سال گذشته سال خوبی برای بخش تلفن همراه این شرکت نبود و مایکروسافت در دو مرحله تعداد بسیار زیادی از کارمندان را از این بخش اخراج کرد.

بااین‌حال باید دید که مایکروسافت چه برنامه‌ای برای آینده این سیستم‌عامل در نظر گرفته است و آیا سرفس فون ها که تابه‌حال تنها شایعه‌ها در رابطه با آن منتشر شده است می‌توانند جانی دوباره به بخش تلفن همراه این شرکت بدهند یا خیر.

نظر شما در رابطه با این خبر چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.