ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

احتمالاً ال‌جی سال آینده گوشی‌های هوشمند تاشو را معرفی می‌کند

+

گویا قرار است بزرگ‌ترین تغییری که در گوشی‌های هوشمند ببینیم، صفحه نمایش‌های تاشو و انعطاف پذیر باشند و اگر شایعات درست باشند، ما احتمالاً شانس این را داریم که این گوشی‌ها را در سال ۲۰۱۷ ببینیم. سامسونگ تا به امروز ویدیوهایی از نمایش‌گرهای تاشو خود را منتشر کرده و اخیراً با ثبت پتنت‌هایی در این خصوص، نشان داده که ایده‌های جالبی برای این نمایش‌گرها دارد. در آن سوی ماجرا، ال‌جی قرار دارد که هم وطن سامسونگ بوده اما رقیب آن محسوب می‌شود. ال‌جی نیز چند وقتی است که بر روی توسعه نمایش‌گرهای تاشونده کار می‌کند. در اوایل ماه جاری ال‌جی فرآیند تولید نسل ششم نمایش‌گرهای OLED پلاستیکی خود را آغاز کرد. پلاستیک، این امکان را برای نمایش‌گرهای OLED فراهم می‌آورد که بتوانند به صورت تاشونده، انعطاف پذیر و یا رول شونده تولید شوند و مورد استفاده قرار بگیرند. انتظار می‌رود که در اوایل سال بعد، تولید انبوه این نمایش‌گرها آغاز شود.

بازار گوشی‌های هوشمند در حال حاضر اشباع شده و با توجه به فرم یکسان تمامی گوشی‌ها، این بازار به زودی یکنواخت خواهد شد و هیچ‌گونه نوآوری در آن دیده نخواهد شد. سامسونگ و ال‌جی مدتی است که بر روی نمایش‌گرهای OLED پلاستیکی کار می‌کنند تا بتوانند در محصول بعدی شگفت‌انگیز خود از این نوع نمایش‌گرها استفاده کنند. نمایش‌گرهای تاشو و انعطاف پذیر، مشکلات بسیاری را برای کاربر حل می‌کنند. به عنوان مثال، ما دوست داریم که دستگاه کوچکی را با خود حمل کنیم اما برای وب‌گردی، خواندن مطالب، تماشای ویدیو و یا بازی می‌خواهیم که نمایش‌گر بزرگی را در اختیار داشته باشیم، نمایش‌گرهای انعطاف پذیر و تاشو در این مواقع می‌توانند بسیار کمک کننده باشند. حتی صنعت IT نیز برای استفاده در برنامه‌های مختلف مانند تلویزیون، پزشکی و یا نظامی به نمایش‌گرهای انعطاف پذیر نیاز دارد.

ال‌جی در ابتدا پروژه نمایش‌گرهای انعطاف پذیر و تاشو را با دقت بررسی کرد و سپس این پروژه را از فاز تحقیقاتی به مرحله توسعه منتقل کرد. حال که این نمایش‌گرهای تاشو در مرحله توسعه هستند، ال‌جی به دنبال تجاری سازی این فناوری نوآورانه است. یکی از منابع داخلی شرکت ال‌جی می‌گوید که در حال حاضر ال‌جی نمایش‌گری را توسعه می‌دهد که می‌توان آن را به طرف داخل و یا بیرون تا کرد! همچنین ال‌جی بر روی یک گوشی هوشمند کار می‌کند که وقتی نمایش‌گر آن باز می‌شود، اندازه آن برابر با یک تبلت خواهد بود. نمایش‌گرهای تاشو و انعطاف پذیر بسیار جالب هستند و کاربردهای بسیاری را می‌توان برای آن‌ها در نظر گرفت. سامسونگ و ال‌جی در حال حاضر بر روی این نمایش‌گرها کار می‌کنند و باید ببینیم کدام شرکت ابتدا این نمایش‌گرها را به صورت عمومی عرضه خواهد کرد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.