ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

سنسور انعطاف‌پذیر حساس به فشار ال‌جی به صندلی‌ها کمک می‌کند خودشان را تنظیم کنند

+

بخش LG Innotek در شرکت ال‌جی، نوعی سنسور حساس به فشار و انعطاف‌پذیر را بر مبنای صنعت نساجی گسترش داده است. شرکت همچنان در حال تجاری‌سازی این فناوری است اما می‌گوید ابن فناوری می‌تواند در برخی صنایع مورد استفاده قرار گیرد. مانند صنایع مرتبط با بهداشت و درمان و همین‌طور سازندگان خودرو. ال‌جی می‌گوید تمام سنسورهای حساس به فشار کنونی سخت و غیرقابل‌انعطاف هستند و طراحی جدید آن‌ها از یک ماده الاستیک انعطاف‌پذیر تشکیل شده که می‌تواند استفاده از این سنسورها را در تمامی وسایل گسترش دهد. این شرکت همچنین می‌گوید سنسور ساخته شده توسط آن‌ها فشار را در تمام سطوح بیرونی خود تشخیص می‌دهد و نه فقط در برخی نقاط خاص و تعیین‌شده.

ال‌جی به شماری از موارد استفاده این سنسورهای حساس به فشار اشاره می‌کند:

  • بهداشت و درمان: به عنوان مثال یک کفش حساس به فشار و یا حتی یک فرش در طیف گسترده می‌توانند حرکات و تعادل یک بیمار را مورد بررسی قرار دهند.
  • فناوری ورزشی: یک باشگاه گلف مجهز به سنسورهای حساس به فشار می‌تواند نحوه انجام حرکات صحیح بازیکنان را بررسی و ریز فعالیت آن‌ها را به برنامه‌ای متصل در گوشی‌های آن‌ها بفرستد.
  • خودرو: قرار دادن این سنسور در صندلی اتومبیل می‌تواند با بررسی وضعیت رانندگی، نوع بدن سرنشینان و وزن آن‌ها ارتفاع صندلی را تنظیم و یا فشار کیسه هوا را تنظیم کند.

lg-01.0

ال‌جی می‌گوید این سنسورها نه تنها انعطاف‌پذیر هستند بلکه بسیار بادوام نیز می‌باشند. به طوری که هر بار می‌توانند از دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر تا ۸۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر، ۲۴۰ ساعت بی‌وقفه کار کنند. از همه مهم‌تر این سنسورها می‌توانند وزنی معادل یک فرد ۷۰ کیلوگرمی را برای ۱۰۰ هزار مرتبه تحمل کنند. ال‌جی درباره زمان ورود این سنسورها به بازار مصرفی و عملیاتی شدن آن‌ها حرفی نزد. اما به نظر نمی‌رسد در چند سال آینده شاهد استفاده از آن‌ها در محصول خاصی باشیم.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.