ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

به زودی اینترنت ثابت حجمی در ایران برداشته خواهد شد

۱

همان‌طوری که در جریان هستید، در ایران سرویس اینترنت ثابت یا همان ADSL به دو صورت حجمی و نامحدود عرضه می‌شود اما اخیراً تعدادی از isp ها به تدریج سرویس‌های نامحدود خود را برداشتند و آن‌ها را با سرویس‌های حجمی جایگزین کرده‌اند.

اما این شیوه محدودیت‌هایی را برای کاربران ایجاد کرده است و اغلب کاربران ایرانی اینترنت، از دسترسی به محتوای حجیم، محروم هستند. اما گویا قرار است این اوضاع تغییر کند. به گزارش ویاتک به نقل از خبرگزاری فارس، صادق عباسی شاه کوه در همایش CDN و PEERING در شرکت ارتباطات زیرساخت از حذف روش اینترنت حجمی ثابت در آینده نزدیک خبر داد.

معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات ارتباطات توضیح داد: در نُرم جهانی ارائه اینترنت موبایل به صورت حجمی متداول است اما اینترنت ثابت حجمی مرسوم نیست و این سرویس به صورت سرعتی ارائه می‌شود. وی افزود که در تعرفه‌های اینترنت اخیراً به تصویب رسید، یک روش غیر حجمی تعیین شد که این روش یک گام به سمت تغییر مدل اینترنت ثابت از حجمی به سرعتی است.

معاون رگولاتوری درباره علت این تغییر توضیح داد: محتوای بزرگ‌تر و حجیم باید راحت‌تر به دست مردم برسد و محدودیت‌های حجم حذف شود که سرویس‌های حجیم اغلب ویدیویی و داخلی است. وی یادآور شد که شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌های اینترنت موظف شدند ظرف ۶ ماه محاسبه ترافیک داخلی و ترافیک خارجی را برای کاربران تفکیک کنند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

1 دیدگاه

avatar

مرتب سازی:   جدید ترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
محمدم
عضو
مایکروسافت
لومیا 525
10 ماه 1 روز قبل

بعدش چرا اقای معاون در مورد قیمتش صحبت نکرده؟
اختلاف قیمت حجمی و غیر حجمی که از زمین تا اسمون هست! مگه میشه؟
با این تفاسیر فکر کنم بیشتر افراد۵۱۲به پایین بخرند(البته با انتساب کاهش جزی تعرفها که شاید اتفاق بیفتد)
واقعا این معنی کاهش سرعت بیشتر افراد میباشد؟ من که حسابی با دانلود شبانه خو گرفته بودم! دوستان فکر کنم در اینده من دیگه شبا نیام

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.