ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

۳ موتور جویشگر بومی در مرحله عقد قرارداد

۱

دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی با بیان این که سه موتور بومی در مرحله عقد قرارداد هستند گفت: متأسفانه به دلیل کمبود بودجه هنوز موفق به رونمایی از موتور سوم مانند موتورهای دیگر نشدیم.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری تسنیم، علیرضا یاری با بیان اینکه گوگل در حال حاضر بیشترین سهم بازار جویشگرها را در اختیار دارد، اظهار کرد: در چنین بازاری یاندکس روسی توانسته سهم خوبی در برابر جویشگرهای بین‌المللی را اختیار کند. دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی ادامه داد: بازار جویشگرهای روسیه ۱٫۲ میلیارد دلار ارزش دارد که ۸۰۰ میلیون دلار آن در اختیار یاندکس است.

وی درباره برنامه وزارت ارتباطات برای حمایت از جویشگرهای بومی گفت: طرح پنج ساله‌ای در این زمینه داریم که سه سال مربوط به توسعه موتورهای جستجوی بومی می‌شود. او خاطرنشان کرد: متأسفانه به محض اینکه تصمیم می‌گیریم خدمتی بومی ارائه کنیم، مردم مقابل آن موضع می‌گیرند لذا از این منظر موضوع همکاری با یاندکس مطرح شده است. یاری ابراز کرد: بودجه‌ای که برای حمایت از جویشگرها گذاشتیم مربوط به حمایت از سه موتور جستجو می‌شود که در حال حاضر نیز هر سه موتور بومی در مرحله عقد قرارداد هستند.

او ابراز کرد: متأسفانه به دلیل کمبود بودجه هنوز موفق به رونمایی از موتور سوم مانند موتورهای دیگر نشدیم اما امیدواریم این اتفاق به‌زودی بیفتد. وی این موضوع را به‌عنوان یکی از چالش‌های پروژه‌های آی‌تی دانست و ابراز کرد: معمولاً طولانی شدن امر توسعه پروژه یکی از چالش‌های این حوزه است.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

1 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

مرتب سازی:   جدید ترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
عرفان
عضو
مایکروسافت
لومیا 830
2 سال 4 ماه قبل

امان از کمبود بودجه ها

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.