ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

بزرگترین بقایای یک تیرانوسور در مونتانا کشف شد

+

تیرانوسور یک دسته از دایناسورهای ددپا است گونهٔ مشهور تیرانوسور رکس (رکس در لاتین به معنی پادشاه می‌باشد) به‌صورت عامیانه به تی رکس مختصر می‌شود، آن‌ها در سراسر آمریکا شمالی امروزی زندگی می‌کردند.

26-3dprint2-mt

سنگواره‌هایی از تی رکس در انواع شکل‌های تاریخی سنگ مربوط به سه میلیون سال آخر دورهٔ کرتاسه پیدا شده‌اند. (تقریباً ۶۸ تا ۶۵ میلیون سال قبل) آن‌ها در میان آخرین دایناسورهای پرنده بوده‌اند که پیش از رویداد انقراض سوم کرتاسه می‌زیستند. حال در گزارشی که روز گذشته منتشر شده است، خبر از یک سنگواره بزرگ چهار فوتی از سر این دایناسور عظیم الجثه در منطقه مونتانا کشف شده است که کامل‌ترین نمونه کشف شده از این نوع جاندار است.

Dave-DeMar_WP_20160812_17_00_52_Pro

دانشمندان سن این فسیل را 66.3 میلیون تخمین زده‌اند و در کنار این بقایا بخش‌های دیگری از آن نیز کشف شده‌اند که در کل 25 درصد از کل بدن آن را تشکیل می‌دهند، البته به گفته دیرینه شناسان آثار بیشتری از بدن این جاندار را می‌توان در این منطقه کشف کرد، طبق محاسبه دانشمندان ارتفاع این تی رکس 20 فوت و طول آن نیز 40 فوت بوده است و یک نمونه بالغ از این نمونه بوده است و در بین سال‌های 15 تا 25 سال از عمر خود با مرگ مواجه شده است.

حال قرار است این نمونه کشف شده به موزه برک در سیاتل انتقال داده شود در معرض دید عموم قرار بگیرد.

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.