ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

ارائه خدمات مَسترکارت به ایرانی‌ها امکان پذیر شد

+

با افتتاح نخستین پروژه‌های وزارت ارتباطات در هفته دولت از ویژن کارت ایرانیان برای ارائه خدمات مسترکارت به ایرانی‌ها و سومین تمبر یادبود طلا و نقره رونمایی شد.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین پروژه‌های وزارت ارتباطات در هفته دولت امروز در بخش پست افتتاح شد. در این مراسم، وزیر ارتباطات، قائم‌مقام وزیر صنعت، معاون وزیر اقتصاد و خانواده شرکت پست حضور داشتند. به مناسبت هفته دولت پروژه‌های نرم‌افزار یکپارچه مبادله پستی، سامانه هوشمند همراه، ویژن کارت ایرانیان و تمبر طلا و نقره حکیم ابوالقاسم فردوسی رونمایی شد.

حسین مهری مدیرعامل شرکت پست در این مراسم مهم‌ترین اتفاق اخیر در حوزه پستی را ملی شدن شرکت پست اعلام کرد و گفت: با این اقدام، شرکت پست از بلاتکلیفی 10 ساله خارج شده است. مهری همچنین در تشریح نرم‌افزار یکپارچه مبادله پستی گفت: این نرم افزار در 650 شهرستان راه‌اندازی شده که سرعت ارسال مرسولات را افزایش می‌دهد و پیش از رسیدن مرسوله به مراکز مبادله، اطلاعات را ارسال می‌کند و کاهش مصرف کاغذ از دیگر مزیت‌های این نرم‌افزار است.

مدیرعامل شرکت پست همچنین در مورد سامانه هوشمند همراه توضیح داد: با این سامانه، تمامی موزعین پستی مجهز به گوشی‌های هوشمند نامه‌رسانی شده‌اند و گیرنده و فرستنده دارنده کد 20 رقمی رهگیری می‌تواند مرسوله را در مسیر پیگیری کند. وی ارائه ویژن کارت ایرانیان را از دیگر پروژه‌های جدید شرکت پست اعلام کرد و توضیح داد: پس از برجام نیاز به تراکنش مالی احساس می‌شد که از طریق قرارداد شرکت پست با شرکت ویژن کارت ایرانیان ازاین‌پس مسترکارت در ایران توزیع می‌شود.

مهری ادامه داد: این مستر کارت‌ها اکنون در 2 واحد پستی ارائه می‌شوند و از ابتدای هفته دولت در 155 واحد پستی توزیع خواهند شد. سقف اعتبار این کارت‌های پیش‌پرداخت روزانه 10 هزار دلار است که در تمامی کشورهای پذیرنده مسترکارت قابل خرید است. مهری در بخش دیگری از سخنان خود جزئیات تمبر یادبود طلا و نقره فردوسی را تشریح کرد و گفت: پیش‌ازاین 2 تمبر با تصویر حضرت امام خمینی (ره) و تصویر حافظ از جنس طلا و نقره تولید شده بود که تمبر فردوسی سومین تمبر از سری تمبرهای یادبود شرکت پست است.

وی خاطرنشان کرد: ثبت‌نام برای این طرح از 25 مردادماه از طریق سایت شرکت پست در سایت EBazar برای تعداد 6600 تمبر آغاز خواهد شد. وی ادامه داد: 2 تمبر یادبود قبلی از جنس نقره به قیمت 110 هزار تومان و از جنس طلا به قیمت 220 هزار تومان عرضه شده بودند که قیمت تمبر فردوسی به‌زودی مشخص خواهد شد.

در ادامه این مراسم محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تصویب اساسنامه شرکت ملی پست گفت: بعد از هفته دولت پروانه 2 اپراتور خصوصی پستی را ارائه خواهیم کرد و پیرو این تغییرات، معاونت امور پستی در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایجاد خواهد شد. در این مراسم همچنین تندیسی به شکل تمبر از تصویر محمود واعظی توسط مدیران شرکت پست رونمایی شد.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.