ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

مک‌لارن به دنبال افزایش فروش محصولات، مدل‌های بیشتری را روانه بازار می‌کند

+

شرکت خودروساز بریتانیایی مک‌لارن، اخیراً اعلام کرده که در سال 2015 توانسته رکورد فروش را بشکند و می‌خواهد که در سال 2016 این مقدار را دو برابر کند. با توجه به رشد جهشی بازار خودروهای سوپراسپورت، مک‌لارن اعلام کرده که قصد دارد در طول 6 سال آینده، 15 مدل جدید و یا نسخه به‌روز شده مدل‌های فعلی را معرفی کند. در سال جاری میلادی، میزان تولید خودرو در روز نیز افزایش یافته است و مک‌لارن هم اکنون به جای تولید 10 دستگاه خودرو در روز، 20 دستگاه را تولید می‌کند.

با توجه به برنامه تجاری و کاری فعلی مک‌لارن، به نظر نمی‌رسد که به این زودی خودرویی غیر از دو سرنشین سوپراسپورت را از سوی این شرکت ببینیم و خبری از مدل‌های SUV و… نیست یا این که در حال حاضر در این خصوص خبری نیست. طبق بیانیه رسمی ارائه شده از سوی مک‌لارن، تا سال 2022 میلادی، 50 درصد از محصولات تولیدی این شرکت هیبریدی خواهند بود. استفاده از فناوری هیبریدی می‌تواند راه را برای پیشرانه‌های کوچک‌تر با تعداد سیلندر پایین‌تر هموار کند و ما شاهد تغییر پیشرانه 8 سیلندر 3.8 لیتری فعلی که بر روی تمامی محصولات این شرکت استفاده شده است باشیم.

در بازه زمانی فعلی، سرمایه‌گذاری بر روی محصولات جدید و نوآورانه برای مک‌لارن بسیار حیاتی هستند و قوانین محیط زیست و انتشار آلاینده‌ها نیز این شرکت را مجبور به سرمایه‌گذاری در محصولات جدید کرده‌اند. به احتمال زیاد در آینده علاوه بر خودروهای هیبریدی، خودرویی تماماً الکتریکی را نیز از سوی این شرکت خواهیم دید و این شرکت در حال حاضر برنامه‌هایی در این خصوص دارد که با توجه به سابقه مک‌لارن، باید این خودرو بی اندازه سریع باشد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.