ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

مرسدس بنز در ماه سپتامبر یک سدان الکتریکی را معرفی می‌کند

+

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که مرسدس بنز در فکر رقابت با تسلا است و تنها به همکاری با این شرکت آمریکایی فکر نمی‌کند. نیازی نیست که شما برای دیدن رقابت این دو شرکت چندان صبر کنید، چراکه مرسدس به زودی می‌خواهد خودرویی الکتریکی را معرفی کند و مستقیماً تسلا را هدف گرفته است. به تازگی دیوید مک‌کارتی، مدیر بازاریابی شرکت مرسدس بنز به وب‌سایت استرالیایی Motoring اعلام کرده است که در ماه سپتامبر خودروی مفهومی سدان تمام الکتریکی مرسدس بنز که رقیب تسلا است را خواهیم دید، یعنی درست مدت اندکی پیش از نمایشگاه خودروی پاریس. مشخصات این خودرو هنوز مشخص نیست و حتی مک‌کارتی نیز آن‌ را ندیده است! اما به نظر می‌رسد وقتی که این خودرو در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه می‌شود برچسب قیمتی آن مشابه تسلا مدل اس باشد و تجربه رانندگی مشابهی را در اختیار خریداران بگذارد. پیش‌تر مرسدس بنز به این موضوع اشاره کرده بود که خودروی مذکور به شکل خطرناکی سریع است.

به نظر می‌رسد مشکل شرکت‌هایی که خودروهای این چنینی را تولید می‌کنند به طراحی آن خودروها مربوط نمی‌شود، بلکه این مشکلات به تولید خودرو مربوط هستند. مک‌کارتی می‌گوید شرکت تسلا می‌خواهد مدل‌های متنوعی را در تعداد بالا آن هم با بودجه‌ای محدود تولید کند و همین موضوع آن‌ها را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است، این در حالیست که شرکتی به بزرگی و سابقه مرسدس بنز قرار نیست با مشکلات این چنینی مواجه شود. مک‌کارتی خودش هنوز این ماشین را ندیده و از ساخت آن مطمئن نیست اما از همین الآن آن را قاتل تسلا می‌داند و مستقیماً به ایلان ماسک و کارکنان شرکتش اشاره می‌کند و می‌گوید این خودرو دلیل بسیار خوبی برای نگرانی تسلا خواهد بود.

البته در آن سوی ماجرا، تسلا دست روی دست نگذاشته و می‌خواهد در ماه سپتامبر بر روی تسلا مدل ۳ که یک خودروی ارزان و اقتصادی است تمرکز کند. اگرچه مرسدس یا بهتر بگوییم، دایملر پیش‌تر خودروهای ارزان الکتریکی با نام اسمارت فورتو را تولید کرده‌اند اما هرگز نتوانستند این بخش از بازار را در اختیار بگیرند. حالا تسلا آمده و بخش و مخاطبانی را هدف قرار داده که تلاش مرسدس در آن‌جا نافرجام بوده است. به نظر می‌رسد که به زودی شاهد یک رقابت سنگین میان مرسدس بنز و تسلا خواهیم بود.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.