ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

مایکروسافت به‌طور رسمی شروع به فروش هالولنز کرد

+

مایکروسافت دیروز در وبلاگ مخصوص خودش از شروع به فروش هدست های واقعیت افزوده‌ی هالولنز پرده برداشت. طبق گفته‌ی رئیس پروژه، آلکس کیپمن، توسعه‌دهندگان و مشتریان تجاری در سراسر آمریکا و کانادا می‌توانند تا ۵ عدد هالولنز خریداری کنند.

قبلاً فرایند خریداری این هدست ها توسط پر کردن فرم و برای توسعه‌دهندگان اندکی در دسترس بود اما حال همه می‌توانند تنها با مراجعه به صفحه‌ی مخصوص خرید هالولنز و داشتن اکانت مایکروسافت و پرداخت ۳ هزار دلار به ازای هر دستگاه، این هدست جالب را از آن خود کنند. مایکروسافت برای زمانی طولانی هالولنز را از دیده‌ها پنهان کرده بود و اجازه‌ی انتشار را برای همگان نمی‌داد. تنها نمونه‌هایی در ماه مارس منتشر شدند که به گفته‌ی کیپمن تمام هدست های آماده‌شده به فروش رفت.

هنوز معلوم نیست که دقیقاً چه کسانی می‌توانند این هدست های واقعیت افزوده را سفارش دهند و قسمت اطلاعات سایت تنها داشتن حساب کاربری مایکروسافت را پیشنهاد می‌دهد هرچند که قسمت سفارش سایت، پیشنهاد می‌دهد که برای خرید دستگاه، باید عضوی از پروژه‌ی اینسایدر باشید و همچنین دعوت‌نامه‌ی خرید هالولنز را نیز دریافت کرده باشید. تابه حال نمونه‌ی مخصوص کاربران عادی برای هالولنز در نظر گرفته نشده و فعلاً این هدست برای استفاده‌های روزمره در دسترس نیست هرچند که کمپانی و نهادهایی همچون ناسا از پتانسیل‌های گسترده چنین هدست هایی برای اهداف خاص خودشان استفاده کرده‌اند. برای نمونه ناسا در پروژه‌ی فرستادن مریخ پیمای کنجکاوی از این هدست استفاده کرده است.

مایکروسافت در کنار انتشار هدست، از پکیج جدیدی به نام سویت تجاری هالولنز پرده برداشته است که ویژگی‌های متنوع امنیتی را به هدست اضافه خواهد کرد. همچنین آپدیت سالانه ویندوز ۱۰ نیز برای دارندگان این هدست ها منتشرشده است که ویژگی‌ها و تغییرات بسیاری را در مورد دستگاه در برداشته است.

نظر شما چیست؟ آیا با انتشار نسخه‌ی مخصوص کاربران عادی، چنین دستگاهی را خریداری خواهید کرد؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.