ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

مایکروسافت تایید کرد: گوشی‌های اندرویدی نوکیا تا چند ماه آینده از راه می‌رسند

+

مدتی است که دیگر خبری از گوشی جدید نوکیا نیست و این شرکت فنلاندی که زمانی غول دنیای موبایل به شمار می‌رفت، حالا در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد و تنها یادش در ذهن طرفداران است. پس از آن‌که بخش موبایل این شرکت توسط مایکروسافت تصاحب شد، نوکیا هر چه که داشت را بر روی ویندوزفون و تولید گوشی ویندوزی گذاشت اما متاسفانه هیچ یک از رویاهایی که در سر می‌پروراند به واقعیت تبدیل نشدند و ویندوزفون چیزی جز شکست برای نوکیا در پی نداشت. غول فنلاندی در سال 2014 و اوایل 2015 رسماً از تولید گوشی هوشمند کنار کشید و اعلام کرد که بر روی شبکه و خدمات مرتبط با آن متمرکز خواهد شد. شاید بتوان گفت که نوکیا به نوعی قربانی ویندوزفون شد و البته ویندوزفون نیز به جایی نرسید و هر روز که می‌گذرد بازار خود را از دست می‌دهد.

نوکیا سال گذشته در اقدامی غیر منتظره از یک تبلت اندرویدی با نام N1 رونمایی کرد و همین باعث شد که امید در دل طرفداران زنده شود و هم اکنون ما نیز می‌دانیم که نوکیا هنوز هم وجود دارد و هر لحظه احتمال بازگشت آن به صنعت موبایل هست. در سال جاری میلادی، مایکروسافت به دنبال شکست‌های پیاپی در ساخت گوشی هوشمند به منزله جلوگیری از ضررهای مالی، بخش تولید موبایل خود که زمانی آن را از نوکیا خریداری کرده بود را به شرکت فنلاندی HMD Global که از زیرمجموعه‌های فاکسکان است واگذار کرد. پس از اعلام این خبر، بلافاصله نوکیا اعلام کرد که دوباره می‌خواهد گوشی هوشمند تولید کند و تمام حقوق تولید گوشی هوشمند را به شرکت HMD Global داده است. بنابراین تمامی منابع و کارشناسان انتظار داشتند که HMD Global در اواخر سال 2016 چند گوشی اندرویدی جدید را معرفی کند.

جیمز رادرفورد، مدیرعامل بخش موبایل شاخه آسیایی شرکت مایکروسافت به یک رسانه ویتنامی اعلام کرده که شرکت HMD Global در سه ماهه چهارم سال 2016 دو گوشی اندرویدی را معرفی خواهد کرد و دو گوشی اندرویدی دیگر نیز در اوایل سه ماهه دوم سال 2017 از سوی این شرکت معرفی می‌شوند. نوکیا اخیراً تایید کرد که در کنگره جهانی موبایل 2017، راجیف سوری، مدیرعامل این شرکت سخنرانی خواهد کرد اما حالا با توجه به این اخبار بعید به نظر می‌رسد که در کنگره جهانی موبایل 2017 نوکیا گوشی جدیدی را معرفی کند. اما حالا که مایکروسافت تایید کرده، می‌توان انتظار داشت که گوشی‌های نوکیا در ماه‌های آینده از راه برسند، البته تنها کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم صبر کردن است.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.