ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

مایکروسافت به دلیل نصب بی‌اجازه ویندوز ۱۰، جریمه ۱۰ هزار دلاری را به یک زن پرداخت کرد

+

بسیاری از کاربران تا به امروز از سیاست‌های مایکروسافت در رابطه با نصب ویندوز ۱۰ و این‌که این کمپانی از راه‌های مختلف تلاش می‌کند تا تمام کاربران دستگاه‌های خود را به سیستم عامل ویندوز ۱۰ به‌روزرسانی کنند، ابراز ناراحتی کرده‌اند. حال به نظر می‌رسد یکی از افرادی که در رابطه با این موضوع از مایکروسافت شکایت کرده، به نتیجه رسیده است. بر اساس اعلام سیاتل تایمز، مایکروسافت مبلغ ۱۰ هزار دلار را به دلیل نصب خودکار ویندوز ۱۰ به خانم تری گلدستین که یک آژانس مسافرتی را در کالیفرنیا اداره می‌کند، پرداخت می‌کند.

خانم گلدستین ادعا می‌کند که سیستم عامل ویندوز ۱۰ بدون اجازه بر روی رایانه کار وی نصب شده است. ظاهراً رایانه کار وی پس از این موضوع عملکرد خود را از دست داده است، به طوری که برای این موضوع و دریافت خسارت آن از مایکروسافت شکایت کرده است. حال خانم گلدستین موفق شده است و مایکروسافت نیز به جای درخواست تجدید نظر تصمیم گرفته است که این خسارت را بپردازد.

سخنگوی مایکروسافت در این رابطه در بیانیه‌ای اعلام کرد که آن‌ها از درخواست تجدید نظر به منظور جلوگیری از افزایش هزینه‌های دادخواهی صرف‌نظر کرده‌اند. مشخص نیست که اگر افراد دیگری نیز به دلیل همین موضوع از مایکروسافت شکایت کنند، این کمپانی به راحتی خسارت را به آن‌ها بپردازد. از تابستان گذشته که مایکروسافت از راه‌های مختلفی تلاش می‌کرد که دستگاه‌های تمام کاربران را به سیستم عامل ویندوز ۱۰ به‌روزرسانی کند، چندین نفر در این رابطه از مایکروسافت شکایت کرده‌اند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.