ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

مایکروسافت تاثیر گوگل کروم بر باتری را نشان می دهد

+

عمر باتری یکی از موارد مهم و اساسی در دستگاه‌های قابل حمل به خصوص لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها است. همه کاربران دوست دارند از برنامه‌هایی استفاده کنند که در حفظ شارژ باتری مؤثر یاشند. در دنیای مرورگرها گوگل کروم سهم بسیار غالبی در دستگاه‌های ویندوزی دارد. اما ظاهراً این محبوبیت برای کاربران هزینه‌هایی در بردارد. گوگل کروم از لحاظ تأمین انرژی کاملاً گرسنه است و می‌تواند ظرف مدت کوتاهی باتری شما را در وضعیت هشدار قرار دهد. و حالا اثرات گوگل کروم بر روی باتری طی یک سری آزمایشات متناوب توسط مایکروسافت به اثبات رسیده است.

Browser-Comparison-by-Microsoft-1

مایکروسافت دو آزمون مختلف را در آزمایشگاهی با محیط کنترل‌شده انجام داده و در آن مرورگر خودش یعنی اج را با کروم، اپرا و فایرفاکس مقایسه کرده است. آزمایش اول به اندازه‌گیری میزان مصرف انرژی در مرورگرهای مختلف هنگام گشت‌وگذار در سایت‌های محبوب می‌پردازد. آزمایش دوم یک ویدیوی تایم لپس است از مرورگرها وقتی همگی یک ویدیوی یکسان را استریم می‌کنند تا زمانی که شارژ لپ‌تاپ تمام می‌شود. دستگاهی که در این آزمایش مورد بررسی قرار گرفته سرفس بوک است و تمام فرآیند آزمایش یکسان و خودکار است. نتایج آزمایش نشان داد مرورگر مایکروسافت یعنی اج بسیار کارآمدتر از سایر رقباست و می‌تواند تا ۷۰ درصد بیشتر از گوگل کروم دوام داشته باشد. در این ویدیو گوگل کروم با ۴ ساعت و ۱۹ دقیقه استریم مداوم قبل از خاموش شدن لپ‌تاپ در مقایسه با اج که ۷ ساعت و ۲۲ دقیقه این کار را انجام داد،بدترین نتیجه را کسب کرد. آزمایش گشت‌وگذار در صفحات وب هم نتیجه مشابهی را رقم زد و گوگل کروم در مقایسه با سایر مرورگرها آخر شد. تحقیق از میلیون‌ها کاربر ویندوز ۱۰ نشان می‌دهد آن‌ها مرورگر اج را بهترین مرورگر برای ویندوز می‌دانند.

توجه شما را به ویدیوی ضبط شده از این آزمایش جلب می کنم:

مایکروسافت ادعا می‌کند کمتر درگیر کردن پردازنده، ارجاع کمتر به حافظه دستگاه و پردازش‌های کمتر در پس‌زمینه باعث شده اج کارآمدتر باشد. حتی با این عملکرد عالی،‌ باز هم نمی‌توان بی محبا به سراغ مرورگر اج رفت. افزونه‌ها هنوز در اج پشتیبانی نمی‌شوند،‌ اگرچه اضافه شدن این قابلیت در برنامه به‌روزرسانی سالگرد دیده می‌شود. مرورگر اج یک نقطه قوت خوب برای کمک به بازاریابی ویندوز ۱۰ است و انجام این‌گونه آزمایشات نوعی مبارزه‌طلبی از سوی مایکروسافت محسوب می‌شود. با توجه به سایت مایکروسافت قرار است در آپدیت سالگرد بر کارآمدی اج از لحاظ حفظ انرژی افزوده شود تا بتواند رقابت با گوگل کروم را بیش‌ازپیش تقویت کند.

Browser-Comparison-by-Microsoft-2

نظر شما چیست؟ آیا گوگل کروم را دوست دارید یا مایکروسافت اج را ترجیح می‌دهید؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.