ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

مایکروسافت ابزار خارق‌العاده Surface Dial برای کنترل سرفس استودیو را معرفی کرد

+

همانطور که در جریان اخبار کنفرانس مایکروسافت هستید، یکی از دستگاه های منحصر به فردی که توجه همگان را به خود جلب کرد یک رایانه all-in-one بود که با نام سرفس استودیو بود که خبر معرفی آن را منتشر کردیم، اما در کنار این رایانه یک ابزار خارق العاده با نام Surface Dial نیز معرفی شد که می تواند در استفاده از سرفس استودیو بسیار کاربردی باشد.

en-intl-xl-surface-campo-2wr-00001-mnco-0

 

این دستگاه استوانه ای شکل شبیه یک پالت الکترونیکی عمل می کند و زمانی که آن را بر روی صفحه نمایش سرفس استودیو قرار می دهیم منویی از امکانات متفاوت در اطراف آن ظاهر می شود؛ به طور مثال زمانی که در یک نرم افزار نقاشی هستیم Surface Dial می تواند گزینه های رنگ و قلمو ها را برای کاربر به نمایش بگذارد، به احتمال زیاد Surface Dial به دیگر نرم افزار ها نیز این امکان را می دهد که منوی اختصاصی خود را در آن شخصی سازی کنند. البته در حال حاضر با مراجعه به بخش Surface Wheel امکان شخصی سازی قابلیت های این دستگاه وجود دارد. از دیگر ویژگی های این دستگاه این است که می تواند تصاویر را در سر تاسر صفحه نمیاش جا به جا کند.

dial-0

البته این دستگاه می تواند برخی کارهای ساده تر نیز برای کاربر انجام دهد، کارهایی همچون تنظیم صدای دستگاه که چندان خارق اعاده نیست، اما مایکروسافت امیدوار است بتوان از این دستگاه در برنامه های دیگر نیز استفاده کند، با این حال باید صبر کرد تا اطلاعات بیشتری از Surface Dial منتشر شود، البته لازم به ذکر است که این دستگاه طبق ادعای ردموندی ها قرار است علاوه بر این رایانه بر روی سرفس پرو ۳، سرفس پرو۴ و سرفس بوک نیز کارامد باشد.

dial2-0

در نهایت نیز مایکروسافت قیمت ۹۹ دلار را برای Surface Dial در نظر گرفته است و از تاریخ ۱۰ نوامبر فروش آن را آغاز می کند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.