ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

مایکروسافت از یک هدست واقعت مجازی مخصوص ویندوز 10 رونمایی کرد

+

هم اکنون کنفرانس مایکروسافت در شهر نیویورک در حال برگذاری است و شما می توانید وبلاگ نویسی زنده این مراسم و اتفاقات لحظه به لحظه کنفرانس مایکروسافت به زبان فارسی را در این لینک ببینید. 

در جریان مراسم شرکای همکار مایکروسافت با همکاری این شرکت هدست واقعیت مجازی با قابلیت پشتبانی از هولوگرافی مخصوص ویندوز 10 را رونمایی کردند که با ارزش 299 دلار قیمت گذاری شده است، این هدست دارای سنسور های ردیابی داخلی و خارجی بهره می برد، ولی همچون هدست های رایج بازار همچون Oculus Rift یا HTC Vive به وجود دوربین های خارجی و لیزر نیازی ندارد، لازم به ذکر است که در لیست شرکت های همکار، اسامی کمپانی های HP, Dell, Lenovo, Asus, و Acer دیده می شوند که در کنار مایکروسافت به توسعه این هدست کمک کرده اند.

ssp_180-0

با اینکه اطلاعات نسبتا کمی درباره این هدست در دست است، می توان گفت که این هدست همچون هدست Oculus’ Santa Cruz دارای سیستم ردیابی صوتی با شش درجه آزادی است که شامل سنسور ردیابی داخلی و خارجی نیز می باشد لازم به ذکر است که هدست های رایج کاملا با هالولنز مایکروسافت که اشیای مجازی را با دنیای واقعی مخلوط می کنند متمایز هستند. ما میدانیم که هدست های رایج به ردیابهای خارجی نیاز ندارد اما وجود این سنسورهای ردیابی در خارج این هدست جدید کمی عجیب به نظر می رسد.

در ادامه با ویاتک همراه باشید تا در صورت درز اطلاعات یشتر آن ها را مطالعه کنید.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.