ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

کوزه گری وصف ناپذیر در ابعاد کوچک

+

جان آلمدا هنرمند اهل تاکومای واشنگتن در سایت خود نوشته است: “اندازه مهم است.” ساخت سفال‌های کوچک دست‌ساز در مقیاس یک اینچی (۲٫۵۴ سانتی‌متر) تنها تخصص آلمدا است در حالی که او کارش را با قطعات بسیار بزرگ‌تر از آنچه امروز می‌سازد شروع کرد.

او خاطرات سرنوشت سازش را اینگونه در سایتش بیان می کند:

هنگامی‌که در یک فروشگاه کتاب مشغول مشاهده بودم به کتابی به نام “ساخت سفال‌های مینیاتوری” برخوردم که چشم‌انداز و رویکرد من را درباره این هنر-صنعت تغییر داد. ساخت قطعات کوچک به من اجازه می‌دهد تمرکز بسیار بالایی بر روی شکل و شمایل یک قطعه داشته باشم. این یکی از جذاب‌ترین حالات تولید است.

آثار آلمدا دقیقاً مشابه نسخه‌های بزرگ‌تر خود هستند و اکثراً آن‌قدر کوچک هستند که بر روی یک سکه یا قوطی کبریت جای می‌گیرند. برای خلق این آثار کوچک او به یک دستگاه موتوری سفالگری سفارشی نیاز داشت.

از شما دعوت می کنم به تصاویر زیر توجه نمایید:

miniature-pottery-hand-thrown-jon-alameda-1 miniature-pottery-hand-thrown-jon-alameda-2 miniature-pottery-hand-thrown-jon-alameda-3 miniature-pottery-hand-thrown-jon-alameda-4 miniature-pottery-hand-thrown-jon-alameda-5 miniature-pottery-hand-thrown-jon-alameda-6 miniature-pottery-hand-thrown-jon-alameda-7 miniature-pottery-hand-thrown-jon-alameda-8 miniature-pottery-hand-thrown-jon-alameda-9 miniature-pottery-hand-thrown-jon-alameda-11 miniature-pottery-hand-thrown-jon-alameda-12 miniature-pottery-hand-thrown-jon-alameda-20 miniature-pottery-hand-thrown-jon-alameda-21

منبع:

واکنش شما:
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.