ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

توضیح وزیر ارتباطات در مورد دلیل گران شدن بسته اینترنت موبایل

+

وزیر ارتباطات در مورد دلیل گران شدن بسته اینترنت موبایل گفت: آنچه به ما مربوط می‌شود تعیین سقف تعرفه برای ارائه خدمات از سوی اپراتورهاست که در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوب می‌شود.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمود واعظی در حاشیه افتتاح پروژه‌های اپراتور دوم ارتباطی در ارتباط با گران شدن نرخ برخی بسته‌های اینترنت موبایل علی‌رغم دستور کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای کاهش تعرفه‌ها، گفت: آنچه به ما مربوط می‌شود تعیین سقف تعرفه برای ارائه خدمات از سوی اپراتورهاست که در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوب می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: اپراتورها در ارائه بسته‌های اینترنتی باید پایین‌تر از سقف تعرفه‌ها عمل کنند. وی درباره جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور هم گفت: بعد از برجام برخی مذاکرات آغاز شده است و هم با اپراتورهای اصلی، هم مجازی و هم FCP ها در حال مذاکره هستند. او در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه گویا رجیستری گوشی‌های موبایل تا آخر سال طبق اظهارات یکی از اعضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مرحله پایلوت می‌ماند هم گفت: این کار، کار بزرگی است و طول می‌کشد تا نتایج آن را اعلام کنیم لذا اعلام تصمیم نهایی را به بعد موکول می‌کنیم.

وزیر ارتباطات درباره اینکه چرا برخی موانع ترابرد پذیری همچون پیام اعلام ترابرد رفع نمی‌شود؟ گفت: کمیته ویژه‌ای برای بررسی موانع این حوزه در نظر گرفته‌شده و از اپراتورها خواستیم تا با حضور در میدان به سمت رفع مشکلات بروند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.