ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

وزیر ارتباطات از کاهش تعرفه اینترنت تلفن همراه و ثابت خبر داد

+

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش ۸ برابری مشترکان اینترنت در ایران و همچنین کاهش تعرفه اینترنت تلفن همراه و ثابت خبر داد.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمود واعظی در جلسه شورای اداری بابل با گرامیداشت هفته دولت، با اشاره به اینکه شعار دولت بازگشت رونق به کشور است، تصریح کرد: باوجود آن‌که کشور را با تورم ۴۰ درصدی تحویل گرفتیم توانستیم تورم را مهار کرده و آن را کاهش دهیم. وزیر ارتباطات در ادامه از سه برابر شدن پهنای باند در سال گذشته خبر داد و گفت:  شبکه انتقال نیز طی این سه سال چهار برابر شده و مشترکان اینترنت به هشت برابر افزایش پیداکرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در حاشیه افتتاح ساختمان شرکت توزیع برق شهرستان میان‌دورود استان مازندران در جمع خبرنگاران از کاهش تعرفه اینترنت تلفن همراه و ثابت خبر داد.

واعظی افزود: از دو سال پیش فعالیت و اجرای طرح‌ها برای مهیاکردن زیر ساخت‌های راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات شروع به کار کرده بود. وی ادامه داد: از هشت ماه پیش نیز اپراتورها و سازندگان محتوا، جلسات کارشناسی در زمینه تولید محتوای داخلی این شبکه برگزار کردند و امیدواریم تا هفته آینده این شبکه راه‌اندازی شود. وزیر ارتباطات بابیان اینکه فاز اول شبکه ملی اطلاعات تحول عظیمی را به لحاظ محتوای داخلی ایجاد می‌کند، تصریح کرد: مردم می‌توانند از میزبانی محتوای داخلی اطلاعات از طریق شبکه ملی اطلاعات بهره‌مند شوند.

واعظی از کاهش تعرفه اینترنت تلفن همراه و ثابت خبر داد و بیان کرد: در نشست‌های اخیر تصمیم گرفته‌شده است تا تعرفه اینترنت آزاد تلفن همراه تا ۲۰ درصد و اینترنت ثابت بر اساس حجم استفاده از ۱۷ تا ۳۳ درصد کاهش یابد. وی به گسترش نفوذ اینترنت در کشور اشاره کرد و افزود: تا پایان فعالیت دولت یازدهم تمامی روستاهای بالای ۱۵ خانوار کشور زیر پوشش اینترنت قرار می‌گیرند.

وزیر ارتباطات بابیان اینکه در حال حاضر ۱۹ هزار روستای کشور از اینترنت برخوردارند، گفت: تا پایان خرداد سال آینده تمام روستاهای بالای ۱۵ خانوار کشور از اینترنت برخوردار می‌شوند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.