ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اینترنت موبایل ایران ۱۶۰ درصد سریع شد

+

آمار جهانی سرعت اتصال به اینترنت نشان می‌دهد که ایران از میانگین ۱.۸ مگابیت بر ثانیه در سه ماهه آخر سال گذشته میلادی به ۴.۷ مگابیت بر ثانیه در سه ماهه ابتدایی سال جاری میلادی رسیده است.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری تسنیم، تحقیقات اخیر مراکز معتبری چون آکامای در زمینه سرعت دسترسی به اینترنت نشان می‌دهد که سرعت اینترنت همراه ایران در اولین فصل ۲۰۱۶ نسبت به آخرین سه ماهه ۲۰۱۶ بالغ بر ۱۶۰ درصد رشد است. آمار کلی هم در بازه زمانی مذکور نشان می‌دهد که وضعیت اینترنت کشورمان از ۲ به ۳٫۵ مگابیت بر ثانیه رسیده که رشدی ۷۵ درصدی را نشان می‌دهد.

مرور وضعیت سرعت اینترنت کشورهای دیگر مخصوصاً همسایگان، این رشد ۷۵ درصدی را ناچیز جلوه می‌دهد زیرا ۹۰٫۵ درصد اماراتی‌ها، ۸۷٫۲ درصد ترکی‌ها، ۷۸٫۸ درصد قطری‌ها و ۶۲٫۱ درصد اردنی‌ها با متوسط سرعت چهار مگابیت بر ثانیه به اینترنت دسترسی دارند. گزارش جهانی این مرکز نشان می‌دهد که میانگین سرعت اتصال به اینترنت ۶٫۳ مگابیت بر ثانیه است که بازهم در قیاس با بازه زمانی مذکور رشدی ۱۲ درصدی داشته است.

به‌وضوح مشخص است که میانگین سرعت اتصال به اینترنت در کشورمان همچنان ۲٫۸ مگابیت کمتر از نرخ میانگین جهانی است. میانگین بیشترین سرعت دسترسی به اینترنت هم در سطح جهانی ۳۴٫۷ مگابیت بر ثانیه گزارش شده که به نسبت آخرین فصل سال ۲۰۱۵ رشدی ۶٫۸ درصدی داشته است.

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.