ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

وزارت ارتباطات: تشعشعات شبکه‌های تلفن همراه در حد مجاز است

+

بنا بر اندازه‌گیری‌های انجام شده و اعلام نظر سازمان انرژی اتمی ایران (متولی ایمنی تشعشعی در کشور)، موردی مبنی بر غیراستاندارد بودن حدود پرتوگیری آنتن‌ها گزارش نشده و نتایج تمامی اندازه‌گیری‌ها استاندارد است.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: از 148 مورد شکایت دریافتی در سامانه جامع شکایات 195 در حوزه تشعشعات شبکه‌های تلفن همراه، وایمکس و موارد مرتبط با دکل و سازه در شش ماه نخست سال جاری، هیچ موردی برای نگرانی گزارش نشد و حتی نتایج پنج موردی که در عین پایین‌تر بودن از میزان آستانه استاندارد قابل قبول در کشور نسبت به نتایج اندازه‌گیری دیگر سایت‌ها بالاتر بود با تذکر به اپراتورها نسبت به بهینه کردن شرایط دکل اقدام شد.

بنا بر این گزارش، بر اساس شکایت‌های ثبت شده، شکایت از آنتن‌های ایرانسل 42 مورد معادل 28 درصد، شرکت مخابرات ایران 60 مورد معادل 41 درصد و شرکت رایتل 21 مورد معادل 14 درصد، شرکت ارتباطات مبین نت 8 مورد معادل 5 درصد و شکایت‌های مربوط به شرکت‌های متفرقه 17 مورد معادل 12 درصد بوده است. از نظر پراکندگی نیز، بیش‌ترین شکایات متعلق به حوزه منطقه شمال و کمترین مربوط به منطقه غرب بوده است.

بنا بر این گزارش، اندازه‌گیری تشعشعات تا فرکانس 18 گیگاهرتز به صورت دوره‌ای و ماهانه در 10 نقطه از 8 کلان‌شهر کشور انجام و نتایج به مراجع ذی‌ربط از جمله استانداری‌ها ارسال خواهد شد. به منظور نظارت هر چه بهتر بر تشعشعات آنتن‌ها و فرهنگ سازی در این خصوص، مواردی نظیر خرید، نصب، راه‌اندازی و پشتیبانی فنی شبکه اندازه‌گیری میدان امواج الکترومغناطیسی در 70 نقطه از شهر تهران و شناسنامه‌دار کردن دکل‌ها نیز در حال اجرا است.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.