ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶، تعداد خودروهای متصل به اینترنت سیار بیشتر از موبایل ها بوده است

+

سال‌هاست که میلیون‌ها نفر در آمریکا از تلفن همراه استفاده می‌کنند. ممکن است این اشخاص تلفن خود را ارتقا دهند یا نوع آن را تغییر دهند اما عموماً موبایل‌ها به کسانی فروخته می‌شود که قبل از آن هم موبایل داشته‌اند. اما ارتباطات سیار تنها مورد استفاده موبایل‌ها قرار نمی‌گیرد. به عنوان مثال امروزه ماشین‌ها هم به مشتریان اینترنت سیار بدل شده‌اند. در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ ماشین‌ها یک سوم مجموع دستگاه‌های متصل به اینترنت را به خود اختصاص داده‌اند.

شرکت صنعتی موبایل Chetan Sharma اشاره نموده است که در این آمار میزان ماشین‌ها بیشتر از تلفن‌های هوشمند شده و میزان تبلت ها در مقایسه با قبل کاهش یافته است. طبق این تحقیقات میزان ضریب نفوذ تلفن‌های همراه در بازار ثابت است و مشتریان جدید به دلیل آنچه که در بالا گفته شد تاثیری در این ضریب ندارند. اما اتومبیل‌های متصل به اینترنت مدتی نیست که وارد بازار شده‌اند. این خودروها به محض خروج از خط تولید برای راهبری باید به یک شبکه متصل گردند.

در این گزارش آمده که AT&T با ۸ میلیون خودروی متصل به شبکه خود بیشتر از هر اپراتور دیگری در جهان در این مقوله نقش دارد. و تصمیم دارد تعداد این اتصال‌ها را به بیشتر از مجموع تمام اپراتورهای دیگر برساند. این شرکت تمام امکانات ممکن از قبیل ارتباط خودرو با خودرو، امکان تماس مخابراتی، برنامه‌های سرگرمی، اطلاعات هواشناسی و ارتباط هات اسپات ۴G LTE را برای خودروها فراهم می‌کند.

این در حالی است که تمام صاحبان این خودروها از اتصال ماشینشان به اینترنت بی‌خبر هستند. در یک تحقیق در اروپا معلوم شد از هر ۱۰ راننده ۴ نفر از آن‌ها اصلانمی دانند که خودروی‌شان چنین امکاناتی دارد. و ۶ نفر باقی‌مانده گفته‌اند که وجود چنین امکانی در تصمیم آنها برای خرید خودرو تأثیرگذار بوده است. به نظر می‌آید عده‌ای هنگام خرید به دنبال خودروهایی با امکان اتصال به اینترنت باشند و در سوی دیگر هستند کسانی که از وجود این امکان در خودروی حال حاضرشان بی‌خبر هستند.

همچنین این تحقیقات نشان داد تنها نیمی از خریداران این خودروها هنگام خرید در مورد وجود این قابلیت از طرف نمایندگی توجیه می‌شوند و سایرین از اینکه فروشنده‌ها نیز چیزی بیشتر از آنها از این قابلیت نمی‌دانستند گله‌مند بودند. به‌هرحال به نظر می‌رسد وقت آن رسیده که درباره این مقوله اطلاع‌رسانی و آموزش بیشتری صورت گیرد.

آیا شما به داشتن یک خودروی هوشمند با قابلیت اتصال به اینترنت علاقه مند هستید؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.