ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تا پایان سال 2020 بیش از 5 میلیون اپلیکیشن در اپ استور اپل وجود خواهد داشت

+

طبق گزارش جدیدی که از سوی شرکت تحلیل‌گر Sensor Tower منتشر شده، اپ استور اپل رشد بسیار خوبی در سال‌های اخیر داشته و اگر این روند ادامه داشته باشد، در این فروشگاه نرم‌افزاری تا پایان سال 2020 بیش از 5 میلیون اپلیکیشن وجود خواهد داشت.

چند ماه پیش بود که اپل رسماً اعلام کرد فروشگاه نرم‌افزاری اپ استور هم اکنون خانه بیش از 2 میلیون اپلیکیشن است. اگر فکر می‌کنید که این رقم بسیار بزرگی است، باید به گزارش جدیدی که منتشر شده نگاهی بیاندازید. طبق گزارشی که اخیراً منتشر شده این رقم تا پایان سال جاری میلادی به 2.93 میلیون خواهد رسید و تا پایان سال 2017، چیزی در حدود 3.60 میلیون اپلیکیشن در اپ استور وجود خواهد داشت. شرکت تحلیل‌گر Sensor Tower بر این باور است که تا پایان سال 2020 در حدود 5.06 میلیون اپلیکیشن در اپ استور اپل وجود خواهند داشت که به نظر می‌رسد یک پیش‌بینی نسبتاً معقول است.

نکته‌ جالب توجه این است که بیشتر این اپلیکیشن‌ها را بازی‌ها تشکیل می‌دهند! این شرکت تحلیل‌گر پس از بررسی دقیق اپ استور در ماه مِی 2016، دریافت که در این ماه چیزی در حدود 43.231 اپلیکیشن به اپ استور اپل وارد شده که 43 درصد از آن‌ها بازی بوده‌اند! پس از بازی‌ها، اپلیکیشن‌های آموزشی دومین دسته محبوب اپلیکیشن‌ها بوده‌اند اما تنها 2472 عدد از 43.231 عدد اپلیکیشن را تشکیل داده‌اند که این بسیار خوب است.

worldwide-app-store-apps-by-2020

شرکت Sensor Tower در گزارش کاملی که ارائه داده، عنوان کرده است که کاربران باید برای جستجو در میان این حجم عظیم از اپلیکیشن‌ها زمان بیشتری را صرف کنند که کمی دشوار به نظر می‌رسد. بنابراین، اپلیکیشن‌های جدیدی که به طور فزاینده توسط توسعه‌دهندگان منتشر می‌شوند ممکن است دیرتر توسط کاربران دیده شوند. بدین ترتیب، این شرکت تحلیل‌گر معتقد است که اپل باید تغییراتی بنیادین را در بخش‌های ناوبری، گزینش اپلیکیشن‌ها، جستجو، ترتیب نمایش اپلیکیشن‌ها و… ایجاد کند تا توسعه‌دهندگان بتوانند با خیال راحت‌تری در این اقیانوس مملو از اپلیکیشن، کاربران خود را به دست بیاورند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.