ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

موجود ارغوانی اسرارآمیزی در بستر دریا کشف شد

+

اغلب گفته می‌شود که اطلاعات ما از سطح ماه بیش از اطلاعاتی است که از بستر دریا داریم. این باور برای شما ساده خواهد بود اگر نگاهی بیاندازید به موجود زنده بنفش عجیبی که به تازگی توسط محققانی از پروژه ناتیلوس کشف شده است. هیچ کس در ابتدا نمی‌دانست که این موجود چیست و هنوز هم مطمئن نیستند که دقیقاً با چه موجودی روبه‌رو هستند!

این موجود بنفش عجیب هنگامی کشف شد که محققان در حال بررسی بستر دریا در سواحل اطراف کالیفرنیا بودند. این بخش از پروژه برای تهیه لیستی از جریان زندگی در بستر اقیانوس انجام می‌شود و تحت عنوان پروژه ناتیلوس زنده شناخته می‌شود. این پروژه توسط ائتلاف اکتشاف قیانوس و زیر نظر کاوشگر معروف، دکتر رابرت بالارد انجام می‌شود.

بخش زنده پروژه مذکور، جالب‌ترین بخش این پروژه است. محققان در این بخش از یک ابزار شناور قابل کنترل از راه دور به نام هرکول برای اکثر مشاهدات خود استفاده می‌کنند، این ابزار به وسیله یک فیبر کابل نوری که به سطح آب آمده است، کنترل می‌شود. ویدیوهایی که توسط این ابزار ثبت می‌شود، به صورت تقریباً هم‌زمان برای محققانی که در سطح آب حضور دارند به نمایش در می‌آید.

برای شناسایی هر چه بیشتر این موجود عجیب تازه کشف شده، محققان این موجود را از بستر دریا خارج کرده و در حال همکاری با موزه جانورشناسی دانشگاه هاروارد هستند. با توجه به خصوصیات عجیبی که تاکنون از این موجود مشاهده شده است، به نظر می‌رسد که با موجود جدیدی که پیش از این کشف نشده است روبه‌رو باشیم و شاید ماه‌ها یا سال‌ها برای شناسایی دقیق آن زمان لازم باشد.

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.