ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

ناسا برای شکار یک سیارک و کشاندن آن به نزدیکی زمین نیاز به کمک دارد!

+

اگر تابه‌حال این موضوع را نشنیده‌اید جالب است بدانید که ناسا در یک پروژه جالب قصد دارد یک سیارک را از دل فضا به فاصله بین زمین تا ماه بکشاند و افرادی را برای بررسی به سطح آن ارسال کند. این موضوع بیشتر شبیه یک فیلم هالیوودی است تا واقعیت اما باید گفت که کالا حقیقت دارد.

به‌تازگی ناسا دست کمک به‌سوی سازمان‌های هوافضا دراز کرده است و از آن‌ها می‌خواهد تا در تحقق این پروژه این سازمان را کمک کنند. ناسا نام این پروژه را (ARM-UP) چتر مشارکتی برای مأموریت هدایت شهاب‌سنگ نامیده است و هرگونه پیشنهاد و کمک از سوی سازمان‌های مختلف را می‌پذیرد. جالب است بدانید که این پروژه در دو فاز انجام خواهد شد و اولین فاز در سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد و در آن یک فضاپیمای بدون سرنشین به سمت سیارک ارسال خواهد شد و آن را به سمت زمین خواهد کشاند.

arm-asteroid-characterization

در فاز دوم که سال ۲۰۲۸ تحقق پیدا خواهد کرد ناسا افراد متخصصی را با فضاپیمای اوریون به این سیارک خواهد فرستاد تا از آن نمونه‌برداری کنند. ناسا زمان دریافت پیشنهادات خود را ماه سپتامبر در نظر گرفته است و گفته است افرادی که علاقه‌مند در فعالیت در تیم این پروژه هستند می‌توانند درخواست خود را برای سازمان ارسال کنند و به مدت ۳ الی ۵ سال تخصص خود را در اختیار سازمان قرار دهند.

این سازمان هنوز به‌طور واضح اعلام نکرده است که به چه دلیل برای چنین پروژه‌ای از سازمانهای خصوصی کمک خواسته است اما احتمال می‌رود دلیل اصلی این موضوع هزینه ۱٫۲۵ الی ۱٫۴ میلیارد دلاری این پروژه است و اینکه دولت آمریکا از این پروژه حمایت مالی نخواهد کرد.

نظر شما در رابطه با این پروژه چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.