ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

پتنت جدید گوگل گلس به حضور باتری AA در بخشی جداگانه اشاره می‌کند

+

متاسفانه گوگل گلس جذابیت زیادی برای مشتریان معمولی نداشت و این یکی از دلایلی بود که باعث شد گوگل بر روی کاربران عمومی خود تمرکز نکند و برای توسعه گوگل گلس بیشتر بر روی مشتریان غیر عمومی مانند مراکز پزشکی و سازمان‌ها تمرکز کرد، حداقل تا به امروز این‌گونه بوده است. گوگل گلس مدتی بود که در اخبار دیده نمی‌شد و حتی زمزمه‌هایی از لغو پروژه آن شنیده می‌شد، اما گوگل گلس همچنان در دست توسعه است و داستان این محصول به پایان نرسیده و گوگل بر روی آن کار می‌کند تا ایرادات نسل اول را برطرف کند. به تازگی در پایگاه داده دفتر ثبت پتنت و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا (USPTO)، پتنتی در خصوص نسل جدید گوگل گلس دیده شده و بسیاری ممکن است که با دیدن آن بگویند که این تنها شروع ماجراست. البته که این تازه شروع ماجراست، زیرا این پتنت تنها به یک دلیل به ثبت رسیده و آن هم نشان دادن بخش جدید تامین نیروی دستگاه است. در این پتنت یک عینک هوشمند پروتوتایپ (نسخه آزمایشی) نشان داده شده که طراحی آن اندکی با نسل اول تفاوت دارد همچنین تامین نیروی سیستم آن نیز ممکن است بر عهده باتری‌های AA یا نوع دیگری از باتری‌ها باشد.

Google-Glass-Patent

در تصویری که مشاهده می‌کنید، المان‌های کلیدی در طراحی جدید دیده می‌شود اما طراحی کلی و جزئیات عینک تقریباً دست نخورده باقی مانده‌اند، البته یک‌سری تغییرات نیز دیده می‌شوند که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد. نخستین تغییر در دسته سمت راست عینک دیده می‌شود، حداقل طرح نشان داده شده این‌طور می‌گوید. به نظر می‌رسد که بر روی دسته سمت راست عینک یک پنل جدید برای کنترل قرار گرفته که به کاربران اجازه می‌دهد بتوانند با ژست‌های لمسی دستگاه را کنترل کنند. در قسمت انتهایی دسته سمت راست (بخشی که در پشت گوش‌ها قرار می‌گیرد) یک محفظه نسبتاً بزرگ دیده می‌شود که به نظر می‌رسد برای قرارگیری باتری‌های AA/AAA یا حتی باتری‌های ۹ ولتی طراحی شده است. گویا این محفظه نسبتاً بزرگ می‌تواند به عنوان یک وزنه تعادل نیز عمل کند و از سنگینی موجود بر روی بینی کاربر به هنگام استفاده از محصول بکاهد.

با توجه به اطلاعات ارائه شده در این پتنت به نظر می‌رسد که در یکی از دسته‌های عینک یا هر دو، یک میکروپروسسور (ریزپردازنده)، حافظه مموری، چیپ وای‌فای و یا حتی ابزاری برای ارتباطات سیم‌کارت قرار گرفته است. بخش چشمی عینک نیز تغییراتی دارد و یا حتی ممکن است یکی از ابزارهایی که گفته شد نیز در این قسمت قرار گرفته باشد اما تغییرات فنی اعمال شده در این بخش هنوز نامعلوم هستند. به هر حال این احتمال وجود دارد که تصویر نشان داده شده در پتنت، تنها به یک نسخه اولیه و آزمایشی مربوط باشد و نسخه نهایی تفاوت‌های بیشتری داشته باشد. این عینک هرچه که باشد، نشان می‌دهد گوگل هم اکنون بر روی ساخت عینک هوشمندی کار می‌کند که علاوه بر راحتی در استفاده، فناوری‌های بسیاری را نیز با خود به ارمغان می‌آورد.

نظر شما در مورد این عینک چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.