ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

شرکت کورنینگ شیشه گوریلا گلس مخصوص ساعت‌های هوشمند را معرفی کرد

+

کورنینگ در جریان برگزاری نمایشگاه IFA 2016، از گونه جدید شیشه گوریلا گلس رونمایی کرده که به طور ویژه برای ساعت‌های هوشمند طراحی شده است. این شیشه جدید، با نام گوریلا گلس +SR شناخته می‌شود و تمرکز اصلی آن بر روی مقاومت در برابر خراش است، زیرا چیزی که در تمام طول روز بر روی دست شما است، ممکن است با هر چیزی برخورد کرده و خراش بردارد. هدف اصلی کورنینگ این است که شیشه گوریلا گلس بتواند در دنیای ابزارهای پوشیدنی نیز همانند دنیای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها حکمرانی کند و محصولات بسیاری توسط این شیشه پوشانده شوند. اما در این‌جا اوضاع کمی متفاوت است زیرا کورنینگ یک رقیب مستقیم به نام کریستال یاقوت کبود دارد و باید تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا نشان دهد شیشه گوریلا گلس گزینه بهتری جهت انتخاب است.

اپل برای پوشاندن نسخه‌های بالارده اپل واچ، از کریستال یاقوت کبود استفاده می‌کند زیرا این شیشه خاص، در مقابل خراش برداشتن بسیار مقاوم‌تر از شیشه‌های معمولی است. ساخت کریستال یاقوت کبود بسیار دشوار است بنابراین برای کورنینگ در این‌جا یک شانس خوب وجود دارد و ممکن است شرکت‌های بسیاری از شیشه گوریلا گلس استفاده کنند زیرا مدت‌هاست که به دنبال جانشین کریستال یاقوت کبود می‌گردند. کورنینک به دنبال این است که تمام ویژگی‌های مثبت کریستال یاقوت کبود را تکرار کند و از مشکلات آن نیز دوری کند. کورنینگ بدون این‌که نامی ببرد، می‌گوید شیشه گوریلا گلس +SR از “برخی مواد گران قیمت که برای پوشاندن دستگاه‌ها به کار می‌روند” در مقابل خراش برداشتن مقاوم‌تر است. در این‌جا کورنینگ خیلی غیر مستقیم به کریستال یاقوت کبود اشاره می‌کند. همچنین پروژه تحقیقاتی کورنینگ که مسئول توسعه شیشه +SR بوده “پروژه Phire” نام داشته که به نام یاقوت کبود اشاره می‌کند.

کورنینگ در جریان معرفی این شیشه اعلام کرد که گوریلا گلس +SR در مقابل برخوردهای ناگهانی، 70 درصد مقاوم است و خراب نمی‌شود. همچنین 20 درصد در بازتاب سطح بهتر عمل می‌کند. جالب است بدانید که در بازار ساعت‌های هوشمند، کریستال یاقوت کبود با عنوان ضد خش شناخته می‌شود و این در حالیست که در دنیای گوشی‌های هوشمند اگر این شیشه با جسم زبر برخورد داشته باشد و یا گوشی به زمین بیافتد، خراش بر می‌دارد. اگر کورنینگ بتواند تمامی تلاش خود را به‌کار بگیرد، می‌تواند در دنیای ساعت‌های هوشمند نیز همانند دنیای گوشی‌های هوشمند یکه‌تاز شود، زیرا شیشه گوریلا گلس +SR علاوه بر ضد خش بودن، در مقایسه با کریستال یاقوت کبود در مقابل شکستن نیز مقاومت بیشتری دارد.

نظر شما در مورد این شیشه چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.