ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

انتشار تصاویری از نسل جدید پورشه پانامرا پیش از معرفی رسمی

+

شرکت پورشه برنامه‌ریزی کرده که نسل جدید مدل پانامرا را در ماه اکتبر سال جاری میلادی و در نمایشگاه خودروی پاریس معرفی کند و تا به امروز نیز تیزرهای مختلفی از این خودرو منتشر شده‌اند و طراحان نیز یک‌سری طرح مفهومی را از این خودرو ارائه کرده‌اند. حال امروز تصاویر جدیدی از این خودرو منتشر شده‌اند که تغییرات ظاهری گسترده‌ای را نسبت به نسل قبلی نشان می‌دهند و همان‌طوری که انتظار می‌رفت، المان‌های طراحی خودرو به مدل ۷۱۸ باکستر شباهت بسیاری دارند و از جمله آن‌ها می‌توان به اسپویلر جلو اشاره کرد.

این تصاویر منتشر شده، حتی داخل خودرو را نیز نشان می‌دهند و چیزی را برای مخفی ماندن باقی نگذاشته‌اند. گویا دیگر خبری از نشان‌گرهای آنالوگ در صفحه کیلومتر خودرو نیست و پورشه سعی کرده ظاهری مدرن به داخل خودرو ببخشد. در صفحه کیلومتر پانامرای جدید، دو صفحه نمایش دیجیتالی قرار گرفته‌اند که توسط یک نمایش‌گر آنالوگی که دور موتور را نشان می‌دهد از یک‌دیگر جدا شده‌اند. به نظر می‌رسد که محتوای نمایشی توسط این دو صفحه نمایش توسط راننده قابل شخصی سازی هستند و می‌توانند اطلاعات مهمی از قبیل محتوای سرگرمی و بخش ناوبری خودرو را نمایش دهند. دومین تصویری که منتشر شده، صندلی‌های عقب خودرو را نشان می‌دهد. گویا سرنشینان عقب خودرو می‌توانند از صفحه نمایشی که در وسط کنسول قرار گرفته استفاده کنند و پورشه تعداد دکمه‌های این قسمت را کاهش داده است.

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

پورشه، مدل جدید پانامرا را بر پایه پلتفرم MSB جدید خود توسعه می‌دهد. این پلتفرم توانایی آن را دارد که از هر دو حالت رانندگی چهار چرخ متحرک و حالت دو چرخ متحرک (چرخ‌های عقب) پشتیبانی کند. برای پیشرانه خودرو نیز انتظار می‌رود که پورشه از سری جدید موتورهای ۶ و ۸ سیلندر خود استفاده کند و یکی از این تصاویر منتشر شده، نسخه ۴ لیتری ۸ سیلندر توربوشارژ شده این خودرو را تایید می‌کند. همچنین انتظار می‌رود که پورشه مدل پانامرا اس را با پیشرانه هیبریدی مجدداً عرضه کند.

به نظر می‌رسد که پورشه وقت زیادی را صرف کرده تا از وزن خودرو تا جای ممکن بکاهد و یک پانامرای سبک را تولید کند. قالب این خودرو همانی است که برای جدیدترین خودروهای سری ۹۹۱ پورشه ۹۱۱ استفاده شده بود. این قالب جدید به گونه‌ای طراحی شده تا در آن از مواد مختلف استفاده شود و همین باعث می‌شود که وزن خودرو به شکل چشم‌گیری کاهش یابد. با این تغییرات اعمال شده، وزن پانامرای جدید بین ۱۸۰۰ تا ۱۹۰۰ کیلوگرم خواهد بود، البته این را هم در نظر بگیرید که در نسل جدید پورشه پانامرا از تکنولوژی‌های بیشتری استفاده شده است. انتظار می‌رود که نسل جدید پورشه پانامرا برای عرضه در سال جاری آماده شود. تا به امروز اطلاعاتی در خصوص قیمت این خودرو ارائه نشده است اما قیمت نسل فعلی این خودرو در بازار بریتانیا ۶۳۹۱۳ پوند است.

نظر شما در مورد نسل جدید پورشه پانامرا چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.