ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تکنولوژی و لمس اعضای بدن نوزاد در رحم مادر

+

پدر و مادرها هرچه به زمان به دنیا آمدن کودک نزدیک‌تر می‌شوند، مشتاقانه و بی‌صبرانه انظار دیدن فرزند خود را می‌کشند و می‌خواهند بدانند که کودکشان با چه ظاهری پا به این دنیا می‌گذارد، برای این منظور تکنولوژی به کمک افراد آمده است تا قبل از به دنیا آمدن کودک بتوان آن را در آغوش گرفت.

3d-printed-baby-610x407

این روزهای رشد فنّاوری سه بعدی با سرعت سرسام‌آوری رو به رشد است و محققان و دانشمندان مختلف در تلاش هستند تا در زمینه‌های مختلف ازجمله پزشکی از این فناوری نوپا استفاده کنند، در همین راستا یک شرکت فعال در چاپگرهای سه بعدی بانام Aloka که در کشور لهستان فعالیت می‌کند تصمیم گرفته است تا از این فنّاوری و اشتیاق پدر و مادرها برای دیدن فرزندشان استفاده و به والدین امکان به آغوش کشیدن نوزاد را زمانی که هنوز در رحم مادر است بدهد.

3d-printed-baby-6-1-610x407

این شیوه که Utero 3D یا همان رحم سه‌بعدی نامیده می‌شود، ابتدا باهدف فرصت دهی به مادران نابینا برای لمس فرزندانشان شروع به فعالیت کرد، اما پس از مدت کوتاهی مادرهایی که مشکل نابینایی نیز نداشتند از این شیوه استقبال کردند. این شیوه با کمک سونوگرافی سه‌بعدی از جنین صورت می‌گیرد و سپس تصاویر ثبت شده را با فرمت “.vol” یا “.dcm” ذخیره می‌کند و شرکت Aloka به‌راحتی بخشی از اعضای بدن نوزاد را ازجمله دست، صورت و پاها را با کمک چاپگر سه‌بعدی چاپ می‌کند و در اختیار والدین قرار می‌دهد.

3d-printed-baby-4-610x400

این شرکت اعلام کرده است که بهترین زمان برای مراجعه والدین برای چاپ سه بعدی از اعضای بدن فرزندشان هفته‌های ۱۸ تا ۳۰ بارداری است، همچنین Aloka در رابطه با نتیجه نهایی کار می‌گوید که ما به‌هیچ‌عنوان تصاویر کودکان را ویرایش نمی‌کنیم و این تصویر خالص از نوزاد است که بر روی یک ماده به یو پلاستیک ثبت می‌شود.

3d-printed-baby-6-610x407

3d-printed-baby-1-610x343

 

3d-baaby-1-610x407

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3d-baby-222

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.