ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

شارژر های نکسوس ۵X و نکسوس ۶P برای استفاده خطرناک هستند

+

هر تلفن هوشمندی با تعدادی از لوازم جانبی به‌دست کاربر می‌رسد و دراین‌بین، شارژر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین بسیار توصیه می‌شود که دستگاه خود را با شارژر عرضه‌شده با آن شارژ نمایید زیرا که شارژر قرار داده شده توسط کمپانی تولیدکننده، دقیقاً به مشخصات دستگاه می‌خورد.

ویدیویی توسط Nathan K روی یوتیوب منتشرشده است که نشان می هد باندل های شارژهای نکسوس ۵X و نکسوس ۶P می‌توانند خطرناک باشند. نگران نباشید زیرا که شارژ، دستگاه شمارا نمی‌سوزاند اما اگر کاربر با بی‌دقتی شارژر را در مسیر اشتباه وارد دستگاه دیگر کند، ممکن است به دستگاه آسیب جدی برسد.

ظاهراً، شارژرهای نکسوس ۵X هیچ ایمنی خاصی برای قطع جریان و ولتاژ ندارد و همیشه ولتاژ ۵ ولت و جریان ۳ آمپر را در هرزمانی از خود بیرون می‌دهد. برای مقایسه تمام شارژرهای باکلاس و باکیفیت خوب دارای محافظی برای قطع ولتاژ هستند، به این صورت که اجازه نمی‌دهند هیچ جریانی از آنها خارج شود مگر اینکه کابل شارژر به دستگاه متصل شود. باوجود چنین مشکلی توصیه نمی‌شود که شارژر را بدون وصل کردن به دستگاه به برق متصل کنید. زیرا که شارژر به‌کار کردن ادامه می‌دهد و اگر شما ناآگاهانه کابل شارژر را به قسمت خروجی usb یک دستگاه دیگر متصل کنید، احتمالاً به چیزی داخل دستگاه صدمه خواهید زد.

شارژر نکسوس ۶P هیچ‌گاه ولتاژ ۵ ولت و جریان ۳ آمپر را هنگام اتصال کابل مخصوص خود به بیرون نمی‌دهد اما اگر از کابل‌های دیگری همانند کابل لایتنینگ آیفون استفاده کنید فرقی نمی‌کند که کابل به دستگاه متصل است یا نه، بلافاصله شارژر جریان و ولتاژ را به بیرون می‌دهد.

اگر از دو گوشی نام‌برده استفاده می‌کنید، هیچ‌گاه برعکس کابل را وارد نکنید و همچنین از کابل‌هایی همانند لایتنیگ آیفون برای شارژ گوشی استفاده نکنید زیرا که ممکن است به دستگاه و خود شارژر آسیب وارد شود.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.