ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

هم اکنون بسته‌‌ امنیتی ماه آگوست برای گوشی‌های نکسوس در دسترس است

+

مانند همیشه، شرکت گوگل به موقع بسته امنیتی ماه آگوست را برای دستگاه‌های نکسوس منتشر کرد. این به‌روزرسانی در حال حاضر برای دستگاه‌هایی که از سوی گوگل پشتیبانی می‌شوند مانند: نکسوس 5 ال‌جی، نکسوس 5X ال‌جی، نکسوس 6 موتورولا، نکسوس 6P هواوی، تبلت نکسوس 7 مدل 2013 ایسوس، تبلت نکسوس 9 اچ‌تی‌سی، تبلت نکسوس پلیر ایسوس و تبلت پیکسل سی در دسترس است. تمامی دستگاه‌های نام برده شده بر روی اندروید 6.0.1 مارشملو هستند. با توجه به تجربه قبلی احتمالاً باید منتظر یک ارائه یک بسته امنیتی دیگر از سوی گوگل باشیم زیرا در ماه گذشته گوگل دو بسته امنیتی را برای کاربران ارائه کرد اما بسیاری از آن‌ها توانستند تنها به‌روزرسانی 5 جولای را دریافت کنند، همچنین شایعات قبلی عنوان کرده بودند که به‌روزرسانی اندروید 7 نوگِت در تاریخ 15 مرداد به همراه یک بسته امنیتی برای کاربران عرضه خواهد شد.

در ادامه شماره ساخت (بیلد) این به‌روزرسانی امنیتی برای هر گوشی ذکر شده است، بنابراین اگر می‌خواهید بدانید که کدام بیلد برای گوشی شما منتشر می‌شود می‌توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید. شماره بیلد این به‌روزرسانی برای هر گوشی در مقابل مدل آن گوشی نوشته شده است.

  • نکسوس 5 ال‌جی: MOB30Y
  • نکسوس 5X ال‌جی و نکسوس 6P هواوی: MTC20F
  • نکسوس 6 موتورولا: MMB30R یا MOB30W
  • تبلت نکسوس 7 ایسوس: MOB30X یا MMB30S
  • تبلت نکسوس 9 اچ‌تی‌سی و نکسوس پلیر ایسوس: MOB30W
  • تبلت پیکسل سی گوگل: MXC89L

گوگل هنوز بولتین امنیتی را برای بسته امنیتی ماه آگوست اعلام نکرده است اما به زودی حتماً اطلاعات لازم را ارائه خواهد کرد. گوگل همواره با ارائه بسته‌های مختلف امنیتی، مشکلات بسیاری را برطرف می‌کند اما متاسفانه تمایلی به اعلام جزئیات آن‌ها ندارد. لازم به ذکر است که گوگل این بسته‌های امنیتی را از ابتدای ماه جولای در اختیار شرکای سخت‌افزاری خود نیز قرار داده است و این شرکت‌ها نیز باید هرچه زودتر بسته امنیتی ماه آگوست را برای محصولات خود منتشر کنند. معمولاً بلک‌بری خیلی سریع این بسته‌ها را منتشر می‌کند و سپس سامسونگ اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

اگر این به‌روزرسانی به صورت OTA برای شما عرضه شده خیلی خوب است و سعی کنید آن را نصب کنید زیرا هرگز نمی‌دانید که گوشی هوشمند شما در معرض خطر است بنابراین بهتر است با نصب این به‌روزرسانی‌ها آن را همواره ایمن نگه دارید و به جای زدن دکمه “نصب در زمانی دیگر” آن را همین حالا نصب کنید، مطمئن باشید که فرآیند نصب به‌روزرسانی طول نمی‌کشد. در ادامه لینک دانلود به‌روزرسانی OTA و همچنین ایمیج فکتوری‌ها قرار داده شده که می‌توانید از آن‌ها نیز جهت نصب به‌روزرسانی استفاده کنید.

دانلود به‌روزرسانی ماه آگوست (ایمیج فکتوری‌ها)

دانلود به‌روزرسانی ماه آگوست (OTAها)

آیا شما نیز این به‌روزرسانی امنیتی را دریافت کرده‌اید؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.