ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

افت ۶٫۴ میلیارد دلاری ارزش سهام نینتندو؛ وقتی که گفتن تنها یک جمله به ضرر کمپانی تمام شد

+

از زمانی که بازی پوکمون گو عرضه شد، ارزش نینتندو به شکل خیلی ناگهانی، به اندازه ۱۷٫۶ میلیارد دلار رشد کرد. پوکمون گو را شاید بتوان یکی از برترین بازی‌های موبایل دانست. این بازی تا به امروز توانسته رکوردهای بسیاری را بشکند و سود بسیاری را عاید شرکت سازنده کند. هفته پیش گزارشی منتشر شد مبنی بر این که ارزش شرکت نینتندو به لطف بازی پوکمون گو، از شرکت سونی نیز بیشتر شده و به یک‌باره به اندازه ۱۷٫۶ میلیارد دلار رشد کرده است. پس از انتشار این خبر، نینتندو واکنش نشان داد و اعلام کرد که در واقع پوکمون گو تاثیر محدودی بر روی ارزش این شرکت داشته و رشدی که شاهدش بودیم تماماً مربوط به بازی پوکمون گو و دستاوردهای آن نیست زیرا این شرکت نقش چندانی در توسعه بازی پوکمون گو نداشته است.

نینتندو در روز جمعه این بیانیه را اعلام کرد اما امروز مشخص شده که پس از این بیانیه، ارزش سهام شرکت نینتندو ۱۸ درصد که برابر با ۶٫۷ میلیارد دلار است، افت داشته است. شاید اگر نینتندو این بیانیه را اعلام نمی‌کرد اکنون شاهد افت ارزش این شرکت ژاپنی نبودیم. دو هفته پیش بود که این بازی به محبوب‌ترین بازی در ایالات متحده تبدیل شد و درست در همان موقع اعلام شد که خرید سهام نینتندو همانند یک قمار است و ممکن است که ارزش فعلی کمپانی ماندگار نباشد و امروز مشاهده کردیم که این گفته به واقعیت پیوست چزاکه ارزش سهام شرکت نینتندو افت چشمگیری داشته است. نینتندو برای مدت‌ها آن درخشش سابق را نداشت اما با بازی پوکمون گو مجدداً بر سر زبان‌ها افتاد. پوکمون گو با همکاری شرکت پوکمون و نیانتیک ساخته شده و نینتندو نقش چندانی در توسعه آن ندارد و شاید یکی از دلایلی که نینتندو اعلام کرده که این بازی تاثیری در افزایش ارزش این شرکت نداشته نیز همین باشد.

این شرکت ژاپنی روز چهارشنبه گزارش مالی سه ماهه نخست سال مالی خود را منتشر می‌کند البته این گزارش مالی به سه ماهه پیش از عرضه پوکمون گو منتهی می‌شوند. بنابراین نینتندو در گزارش مالی سه ماهه دوم سال مالی خود در مورد دستاوردهای بازی پوکمون گو نیز گزارش‌هایی را ارائه خواهد داد. همچنین به زودی قرار است که درباره بازی موبایلی بعدی این کمپانی اطلاعات بیشتری منتشر شود.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.