ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

مدیرعامل نوکیا به آینده خوش‌بین است

+

راجیف سوری، مدیرعامل شرکت نوکیا که دو سالی است سکان این شرکت را در دست گرفته، در مورد آینده نوکیا که زمانی پادشاه دنیای موبایل‌ها بود بسیار خوش‌بین است. در طی مصاحبه‌ای که FierceWireless با ایشان داشته، راجیف سوری به عنوان رئیس نوکیا، نظرش را خیلی مشتری گرایانه اعلام کرده است و گفته که بخش اعظمی از وقت خود را به مسافرت و حضور در بین مشتریان اختصاص می‌دهد. از آن‌جایی که وی در میان مشتریان بسیاری حضور یافته، بنابراین انگشت خود را بر روی نبض صنعت ارتباطات امروز گذاشته است. راجیف سوری بر این باور است که نوکیا باید به شرکتی متکی بر داده تبدیل شود و البته او نیز به این اصل مهم دست یافته است. راجیف سوری در این خصوص 30 سال تجربه دارد و بر حس قلبی خود و پیش‌بینی‌هایش متکی است. وی در این خصوص می‌گوید:

rajeev-suri

این احساس قلبی خوب به من کمک زیادی کرده است، من چنین شرایطی را پیش‌تر دیده و تجربه کرده‌ام و می‌دانم که اوضاع قرار است به چه شکل شود. بنابراین من قادرم پیش‌بینی‌های خوبی را به عمل آورم.

این حس و غریزه درونی به پیشرفت‌های چشمگیری در کسب و کار منجر شده است. در خصوص بازار تجهیزات شبکه نیز این پیش‌بینی دقیق و تیزبینی به کسب و کار این امکان را داده که در زمان درست، محصولی درست را به بازار عرضه کند و از جمله این پیش‌بینی‌ها می‌توان به سرمایه‌گذاری در سلول‌های کوچک و فناوری‌های با عملکرد بالای LTE اشاره کرد. راجیف سوری بر این باور است که نوکیا تنها شرکتی است که به صورت جهانی هم در صنعت دستگاه‌های تکنولوژی و هم در صنعت شبکه شهرت جهانی دارد و این درست همان چیزی است که شرکت‌های دیگر ندارند و در زیر سایه نوکیا گم هستند. نوکیا اکنون برند خود را در اختیار یک شرکت سازنده گوشی‌های هوشمند گذاشته و کسب و کار شبکه آن بسیار توسعه یافته و به خوبی پیش می‌رود. هواوی یک رقیب جدی برای نوکیا است و می‌تواند تمام تصورات راجیف سوری را بر هم زند اما سوری بر این باور است که هواوی به عنوان یک شرکت چینی سازنده تلفن همراه و فعال در زمینه تجهیزات شبکه، بخش مهمی از بازار آمریکای شمالی را در اختیار ندارد.

دیگر رقیب نوکیا در این بازار، شرکت سوئدی اریکسون است اما این شرکت دیگر به تولید تلفن همراه نمی‌پردازد و چند سال پیش نیز آخرین گوشی خود را با برند سونی اریکسون عرضه کرد و سپس امتیاز برند خود را به شرکت سونی واگذار کرد. به هر حال نوکیا نیز وضعیتی مشابه را تجربه می‌کند و از اواخر سال 2014 تا به امروز هیچ گوشی هوشمندی را تولید نکرده است اما هنوز هم برند خود را دارد و آن را در اختیار یک شرکت سازنده گوشی هوشمند قرار داده است.

سال 2017 سالی بسیار پربار و پر خبر برای نوکیا خواهد بود. در حال حاضر واحد کسب و کار شبکه این شرکت کوشش بسیاری می‌کند زیرا در این لحظه شرکت‌ها و اپراتورهای کم‌تری مایل به سرمایه‌گذاری در شبکه‌های آن‌ها هستند. این شرکت در حال حاضر فرآیند خرید شرکت آلکاتل لوسنت را تکمیل می‌کند و هزینه‌های آن هنوز هم بر سود و درآمد نوکیا تاثیر می‌گذارند اما به تدریج و با آغاز سال 2017 این مشکلات به پایان خواهند رسید. و اما در نهایت ما تا چند ماه آینده شاهد تولید گوشی‌های هوشمند نوکیا خواهیم بود و این شیر پیر مجدداً به میدان باز می‌گردد اما هنوز مشخص نیست که این کار چه تاثیری بر سود عملیاتی و درآمد نوکیا خواهد گذاشت، باید ببینیم که آیا خاطراتی که اکثر مردم جهان با نوکیا و گوشی‌هایش دارند باعث می‌شود که این شرکت مجدداً به میدان رقابت بازگردد یا خیر.

نظر شما در مورد گفته‌های راجیف سوری چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.