ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

نوکیا آخرین نسل اینترنت ثابت را در ایران راه‌اندازی می‌کند

+

با قرارداد یک کنسرسیوم ایرانی و نوکیا، این شرکت فنلاندی فناوری TDD-LTE (نسل چهارم اینترنت ثابت) را در ایران راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری فارس، در سفر وزیر ارتباطات و هیئت همراه به فنلاند، یک کنسرسیوم ایرانی دارنده فرکانس TDD-LTE با شرکت نوکیا برای گسترش این تکنولوژی در ایران قرارداد بستند. یک ماه پیش کنسرسیومی با سهام‌داری عمده شرکت‌های شاتل، های‌وب، پیشگامان کویر یزد و آسیاتک مزایده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای فرکانس TDD-LTE را برنده شد.

شرکت‌های دارنده مجوز ارتباطات ثابت (FCP) می‌توانند برای ارائه سرویس بر بستر TDD-LTE از امکانات شبکه این کنسرسیوم استفاده کنند. این تفاهم بین مدیرعامل نوکیا و رییس هیئت مدیره یک شرکت FCP عضو در کنسرسیوم فرکانس TDD-LTE به امضا رسید.

به گفته محمد حسن شانه ساز زاده رییس هیئت مدیره شاتل و امضاکننده این قرارداد، قرار است بر اساس این تفاهم‌نامه از دانش فنی و راهکارهای نوکیا برای ارائه سرویس TDD-LTE در کشور استفاده شود. شرکت نوکیا با داشتن 114 هزار نیرویی انسانی و 27 میلیارد یورو درآمد سالانه یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های دارنده دانش فنی درزمینه شبکه موبایل است.

شانه ساز زاده گفته: با کمک فناوری TDD-LTE فارغ از بستر کابل مسی، شرکت‌های اینترنتی امکان ارائه سرویس‌های اینترنت وایرلس با سرعت بالا تا سقف 150 مگابیت بر ثانیه را خواهند داشت که بر اساس برنامه کنسرسیوم، خدمات بر بستر این شبکه جدید تا 6 ماه آینده در شهرهای بزرگ کشور و به‌صورت عمومی در اختیار کاربران نهایی قرار خواهد گرفت.

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.