ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

شکایت نوکیا از اپل به دلیل نقض پتنت در ایالات متحده و آلمان

+

در سال ۲۰۰۹، شرکت فنلاندی نوکیا از اپل به دلیل استفاده غیرقانونی از ۱۰ پتنت این شرکت شکایت کرد و گفت که اپل از این پتنت‌ها در اولین نسل آی‌فون که در سال ۲۰۰۷ معرفی شده بود به صورت غیرقانونی استفاده کرده است. در آن زمان نوکیا گفت که اپل مالکیت معنوی نوکیا بر پتنت‌ها را نادیده گرفته و از پذیرفتن آن‌ها سر باز زده است و سعی دارد که بدون اجازه و به صورت غیرقانونی از نوآوری‌های نوکیا استفاده کند تا خودش پیشرفت کند. پس از آن، اپل و نوکیا با یک‌دیگر مذاکره کردند و به توافق رسیدند که اپل در ازای استفاده از پتنت‌های نوکیا به این شرکت حق استفاده از پتنت را پرداخت کند اما این توافق تا پایان سال جاری میلادی مهلت دارد و پس از آن باطل می‌شود.

با توجه به یک گزارش جدید که امروز منتشر شده، اپل در طول این مدت زمان چند ساله، سعی نکرده تا میزان استفاده از پتنت‌های نوکیا در محصولاتش را کاهش دهد و امروزه اپل از تعداد زیادی از پتنت‌های نوکیا در محصولاتش استفاده می‌کند و به همین دلیل نوکیا مجدداً یک پرونده قضایی بر علیه اپل تشکیل داده است. نوکیا باز هم اپل را به دلیل استفاده غیرقانونی از پتنت‌هایش متهم ساخته است! نوکیا و اپل قرارداد قبلی خود را در سال ۲۰۰۹ به امضا رساندند اما از آن زمان تا به امروز خیلی چیزها تغییر کرده‌اند. نوکیا بخش شبکه شرکت زیمنس آلمان را خریداری کرد و سپس در سال ۲۰۱۳ شرکت آلکاتل لوسنت فرانسه را نیز تصاحب کرد. وقتی که یک شرکت توسط شرکت دیگری خریداری می‌شود، تمامی پتنت‌ها نیز در اختیار شرکت جدید قرار می‌گیرند بنابراین نوکیا با خرید واحد شبکه شرکت زیمنس و شرکت مخابراتی آلکاتل لوسنت، گنجینه‌ای از پتنت‌های ارزشمند را به دست آورده است.

شکایت جدید نوکیا در دادگاه‌های محلی دوسلدورف، مانهایم و مونیخ کشور آلمان و دادگاه محلی شرق تگزاس ایالات متحده به ثبت رسیده است و در متن این شکایت اپل به دلیل استفاده غیرقانونی از ۳۲ پتنت که شامل پتنت‌هایی در خصوص رابط کاربری (UI)، نمایش‌گر، تراشه‌ها، آنتن، نرم‌افزار و دیگر قسمت‌ها می‌شود، متهم شده است و باید پاسخ‌گو باشد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.