ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

میزان سود شرکت نوکیا بسیار کم‌تر از پیش‌بینی‌های قبلی است

+

نوکیا دیگر همانند گذشته روزهای خوبی را سپری نمی‌کند. شرکت مایکروسافت اخیراً آن‌چه که از بخش تجهیزات موبایل شرکت نوکیا باقی مانده بود را فروخت و حالا این شرکت فنلاندی که زمانی بزرگ‌ترین تولیدکننده موبایل در جهان بود، گزارش مالی سه ماهه دوم خود را منتشر کرده و مشخص شده که میزان سودی که این شرکت به دست آورده بسیار کم‌تر از پیش‌بینی‌های قبلی بوده است. یکی از دلایل عمده کاهش سود نوکیا این است که اپراتورهای ارتباطی و مخابراتی در حال حاضر تمرکز کم‌تری بر روی شبکه‌های سریع‌تر تلفن همراه دارند، همچنین نوکیا اخیراً برای جبران مبلغی که بابت تصاحب آلکاتل-لوسنت پرداخت کرده، یک‌سری اهداف جدید به منظور کاهش هزینه‌ها تعیین کرده است که باعث شده‌اند سود این شرکت در سه ماهه نخست و دوم سال جاری میلادی کاهش یابد.

درآمد شرکت نوکیا پیش از اعمال عوارض و مالیات، در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ چیزی در حدود ۴۹ درصد افت داشته است و این شرکت توانسته در این بازه زمانی تنها ۳۷۰ میلیون دلار درآمد داشته باشد. تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده بودند که درآمد نوکیا در سه ماهه دوم امسال دست‌کم به ۴۰۰ میلیون دلار می‌رسد اما متاسفانه نوکیا نتوانسته به این هدف دست یابد و ۸ درصد با پیش‌بینی‌ها فاصله داشته است. با توجه به برنامه کاهش هزینه‌ها که نوکیا آن را برای جبران مبلغی که برای ادغام با شرکت فرانسوی آلکاتل-لوسنت پرداخت کرده بود در نظر گرفته، در سال ۲۰۱۸ شاهد ذخیره ۱٫۸ میلیارد دلار پول از سوی نوکیا خواهیم بود که ۳۰۰ میلیون دلار بیشتر از برنامه‌هایی است که در ابتدا اعلام شده بودند.

نماینده نوکیا می‌گوید که یکی دیگر از دلایل اصلی رشد منفی سود شرکت، کاهش میزان فروش محصولات مرتبط با شبکه‌های موبایل بوده است. با توجه به گفته‌های وی مشخص شده که درآمد این شرکت در دو بازار آمریکای شمالی و اروپا که بزرگ‌ترین بازارهای نوکیا هستند، چیزی در حدود ۱۲ درصد افت داشته است. راجیف سوری، مدیر عامل شرکت نوکیا انتظار دارد که در سه ماهه سوم سال جاری میلادی کسب و کار شبکه شرکتش یک بهبود جزئی و متوالی در زمینه‌های فروش و رشد عملیاتی داشته باشد اما او پیش‌بینی نکرده که انتظار چه میزان بهبود را دارد. اما تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که در ماه‌های پیش رو اوضاع برای نوکیا وخیم‌تر شده و باز هم شاهد کاهش درآمد و سود این شرکت باشیم.

نوکیا سال گذشته میلادی شرکت فرانسوی آلکاتل-لوسنت را تصاحب کرد تا بتواند کسب و کار شبکه خود را توسعه دهد و با رقبایی همچون اریکسون و هواوی رقابت کند اما متاسفانه با توجه به این که بازار در حال حاضر به شدت محدود شده، این شرکت فنلاندی نتوانسته اهدافی که پیش‌بینی کرده بود را محقق کند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.