ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

صفحه‌نمایش همیشه روشن گلکسی نوت ۷، قابلیت‌های جدیدی را به همراه دارد

+

هنگام انتشار گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج، سامسونگ از ویژگی جدیدی به نام صفحه‌نمایش همیشه روشن پرده برداشت. در این ویژگی بخش‌های اعظم صفحه‌نمایش آمولد دستگاه خاموش می‌ماند و فقط قسمت‌های کوچکی از آن برای نمایش ساعت و … روشن می‌ماند.

با استفاده از این ویژگی، دستگاه می‌توانست اعلانات و پیام‌های خاصی را برای کاربر به نمایش بگذارد اما این اعلانات فقط به چند برنامه محدود می‌شد و بسیاری هنگام کار کردن با تلفن‌های هوشمند جدید اندرویدی قابلیت بیشتری غیر از ساعت را از آن ندیدند. اما حال سامسونگ با انتشار نوت ۷، پیشرفت‌های خوبی را برای این ویژگی جدید در نظر گرفته است.

همان‌گونه که در ویدیوی زیر می‌توانید مشاهده کنید، صفحه‌نمایش همیشه روشن جدید حال می‌تواند اطلاعیه و اعلانات را از برنامه‌های بیشتری برای کاربر نشان دهد. برای نمونه اگر پیامی از فیس‌بوک یا مسنجر دریافت کنید، روی صفحه نمایان خواهد شد. طبق کلیپ منتشرشده از این ویژگی، کاربر حال می‌تواند تصویری شخصی از خود را انتخاب و روی این صفحه قرار دهد هرچند که تصویر کمی تار خواهد بود اما به‌طور کامل رنگی نشان داده خواهد شد. البته به‌احتمال زیاد اضافه کردن چنین تصویری مصرف بیشتر باتری را به نیز به همراه خواهد داشت.

بهترین تغییر ایجادشده در مورد این صفحه‌نمایش، قابلیت حرکت و انفعال آن است به این صورت که با دو بار تپ کردن روی هرکدام از اعلانات به طور مستقیم به برنامه‌ی موردنظر منتقل خواهید شد. همچنین با تپ کردن روی تصویر پخش موزیک، کنترلری کوچک برای پخش، توقف و رد کردن آهنگ به بعدی یا قبلی، نمایان خواهد شد. با تغییرات اعمال‌شده، این قابلیت در دسترس کاربران خواهد بود که روی این صفحه‌نمایش توسط قلم مخصوص، یادداشت بگذارند و این یادداشت به صفحه سنجاق شود.

ویژگی‌های بیان‌شده احتمالاً برای عمر باتری فایده‌ی چندانی نخواهند داشت اما ویژگی‌های بسیار کاربردی و جالبی هستند. همچنین این احتمال وجود دارد که چنین ویژگی‌هایی از طریق آپدیتی برای کاربران S7 و S7 Edge، نیز در دسترس قرار گیرد.

نظر شما چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.