ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

پیشنهاد نظام صنفی رایانه‌ای برای کاهش قیمت اینترنت

+

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور پیشنهادی را در جهت کاهش تعرفه اینترنت اعلام کرد. به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمدعلی سعادت صبح امروز در نشستی که در سازمان فناوری اطلاعات به منظور اعلام برنامه‌های نمایشگاه الکامپ برگزار شده بود به ارائه‌ی توضیحاتی درباره برگزاری نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۶ پرداخت.

وی در بخشی از این نشست نیز خطاب به معاون وزیر ارتباطات موضوعی را درباره‌ی تفکیک هزینه اینترنت داخل از خارج عنوان کرد و گفت: پیشنهاد ما این است که در حوزه تعرفه گذاری اینترنت به جای آنکه هزینه دسترسی به محتوای داخل از خارج به شکل تفکیک شده محاسبه شود، برخورد دیگری صورت گیرد، چرا که این شیوه در اجرا مشکلات خاص خود را به دنبال دارد.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور ادامه داد: پیشنهاد ما آن است که از مجموع دسترسی به اینترنت میزان محتوای داخلی و خارجی بر اساس درصد تفکیک شود و در نهایت بر اساس درصد استفاده از محتوای داخلی تخفیفی کلی برای دسترسی به قیمت اینترنت در نظر گرفته شود.

سعادت یادآور شد: با این شیوه خطر ارائه‌ی آمارهای غیرواقعی در حوزه استفاده از محتوای داخل نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، با اجرایی شدن فاز اول شبکه ملی اطلاعات قرار بر آن شده است که هزینه دسترسی به سایت‌هایی که میزبانی آنها در داخل شکل می‌گیرد با بهای کمتری صورت گرفته و به‌طورکلی تلاش شود دسترسی به محتوای داخل از طریق شبکه ملی اطلاعات و با تعرفه کمتر صورت پذیرد.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.