ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اپرا می گوید مرورگر مایکروسافت را در نبرد باتری ها شکست می دهد

+

رجز خوانی مرورگر ها در جنگ باتری بالا گرفته است. در مطلبی که صبح تقدیم حضورتان شد دیدیم که مایکروسافت ادعا می کند مرورگر اج از کروم و اپرا برای طول عمر باتری لپ تاپ شما مفیدتر است. در حالی که اغلب مصرف کنندگان کروم از تاثیر بد آن بر مصرف باتری آگاه هستند،‌ اپرا ماه گذشته از یک ویژگی برای ذخیره باتری و بهبود این مشکل در مرورگر مبتنی بر کروم خود رونمایی کرد. طبیعتا اپرا بعد از مشاهده ادعای مطرح شده از سوی مایکروسافت مجبور به واکنش شده است.

مدیر توسعه نرم افزاری اپرا Błażej Kaźmierczak می گوید:

 

kazimierczak-qoutation

مانند اغلب تیم های مهندسی، ما هم از اینکه به رقابت فراخوانده شویم خوشحال می شویم. اما چنین آزمایشی که در آن مورد هجوم قرار گرفتیم را قبول نداریم

مایکروسافت دقیقا مشخص نکرده است که این آزمایش را بر چه مبنایی انجام داده است؛ بنابراین اپرا هم آزمایش خود را ترتیب داده و در آن به شبیه سازی خودکار بازدید از سایت های محبوب پرداخته است. اپرا ادعا می کند آخرین نسخه توسعه دهندگان این مرورگر یعنی نسخه ۳۹٫۰٫۲۲۴۸٫۰ با بلاک کردن تبلیغات ها و روشن بودن قابلیت ذخیره باتری می تواند ۲۲ درصد طولانی تر از اج و ۳۵ درصد طولانی تر از کروم اجرا شود.

opera.0

 

اپرا برای به چالش کشیدن مایکروسافت روش دقیق این آزمایش را در پستی در بلاگ خود منتشر نمود. در ادامه Kaźmierczak گفت: “اگر مایکروسافت واقعا می خواد بگوید که مرورگرش بهتر از سایرین است باید در مورد روش آزمایش خود شفاف سازی کند به نحوی که دیگران هم بتوانند آن را تکرار کنند. شاید بار دیگر مایکروسافت خوش شانس تر باشد.”

مدیر برنامه مایکروسافت اج Kyle Pflug در واکنش به ادعای اپرا در یک توییت این چنین نوشت: “در آزمایش آنها سیستم مسدود سازی تبلیغات در اپرا روشن است در حالی که این قابلیت در حالت پیش فرض خاموش است و این در مورد سایر مرورگرها یکسان نیست.”

در حالی که ما منتظر پاسخ اپرا هستیم اما یک نکته در جنگ باتری مرورگرها حائز اهمیت است و آن توافق هر دو شرکت بر سر افتضاح بودن کروم است. تمام آزمایش ها نشان می دهد که کروم تاثیر وحشتناکی بر عمر باتری لپ تاپ شما خواهد داشت. باید دید نظر گوگل در این باره چیست.

بیشتر بخوانید

مایکروسافت تاثیر گوگل کروم بر باتری را نشان می دهد

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.