ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

جریمه ۶ برابری در انتظار گران‌فروشان بازار رایانه است

+

رئیس اتحادیه فناوران رایانه گفت: در این بازار سود مجاز عمده‌فروشی ۳ درصد و خرده‌فروشی ۷ درصد است که برخی واحدهای متخلف سودهای نامتعارف ۲ تا ۳ برابری از خریدار دریافت می‌کنند و جریمه ۶ برابری در انتظار گران‌فروشان است.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی میر مهدی اظهار داشت:‌ کمیسیون هیئت عالی نظارت، ضرایب سود عمده‌فروش و خرده‌فروش برای انواع کالاها را مصوب کرده است. رئیس اتحادیه فناوران رایانه گفت: بر این اساس، واحدهایی که به صورت عمده‌فروشی فعالیت می‌کنند موظفند کالای خود را با سود ۳ درصد و واحدهای خرده‌فروش، با سود ۷ درصد به فروش برسانند.

وی تاکید کرد: وزارت دارایی نیز مطابق با این قانون، مالیات‌های شغلی را دریافت می‌کند. میر مهدی گفت: علیرغم ابلاغ این دستورالعمل به صنف، اما برخی واحدهای صنفی تخلف کرده و سودهای نامتعارفی را از خریداران دریافت می‌کنند که گاهی به ۲ تا ۳ برابر میزان سود مجاز می‌رسد. رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران توضیح داد: میزان سود مجاز معمولاً در بازارهای بورس رعایت می‌شود و گران‌فروشی اغلب در بازارهای غیر بورس اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه بازرسان اتحادیه به صورت دوره‌ای با مراجعه به واحدهای صنفی و پرسش از خریداران فاکتورهای خریدوفروش را بررسی می‌کنند، گفت: در صورت احراز تخلف واحد صنفی متخلف به میزان ۶ برابر گران‌فروشی جریمه می‌شوند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.