ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

چطور به یک پوکمن باز حرفه ای تبدیل شویم؟

۱

بازی Pokémon Go که هفته پیش برای تلفن های همراه منتشر شد، مثل بمب صدا کرد و بسیاری از افراد را گوشی به دست برای جمع آوری امتیاز راهی خیابان ها کرد. اگر نمی دانید چطور این بازی را تجربه کنید با ما همراه باشید تا تمام فوت و فن این بازی را با شما در میان بگذاریم.

چطور شروع کنیم؟

برای اولین بار که به بازی وارد شوید، راهنمایی مختصری را توسط Professor Willow مشاهده خواهید کرد. شخصیتی که در طول بازی نیز در مورد خود بازی و همچنین نحوه گرفتن سه پوکمن آغازین، راهنمایی های کلی تری  را به شما ارائه خواهد کرد. بعد از آن بازی شما را با خودتان تنها خواهد گذاشت. به جز مواردی که راهنمایی های جزئی در مورد شالوده نقشه محسوب می شود. به طور کلی بازی Pokémon Go به سه قسمت تقسیم می شود: گرفتن پوکمن ها، رفتن به ایستگاه های پوک و نبردهای باشگاهی.

pokemon.0

چطور پوکمن ها را به دام بیاندازیم؟

به دام انداختن پوکمن ها مشابه چیزی که انتظار دارید پیش می رود: در حالی که بازی را روی تلفن همراهتان اجرا کرده اید شروع به قدم زدن در محیط اطرافتان کرده و زمانی که پوکمنی در اطرفتان باشد، به طور خودکار بر روی صفحه ظاهر خواهد شد. هنگامی که بر روی آن تپ کنید بازی به حالت به دام انداختن پوکمن تغییر ظاهر می دهد. همچنین براساس رنگ حلقه ای که دور سر پوکمن ظاهر می شود می توانید میزان سختی گرفتن آن را ببینید. در این میان سبز از همه آسان تر، زرد متوسط و قرمز سخت ترین برای جمع آوری خواهد بود. پوکمن ها بسته به میزان قدرت مبارزه کاربر، متفاوت خواهند بود. هر چه سطح مبارزه شما بالاتر باشد، پوکمن های قوی تری را مشاهده خواهید کرد. برای افزایش قدرت مبارزه، می توانید از ۲ طریق عمل کنید: stardust یک آیتم عمومی که با گرفتن پوکمن ها  به دست خواهید آورد و آب نبات مخصوص که با گرفتن نسخه تکثیر شده پوکمنی که میخواهید سطحش را بالا ببرید به دست می آید. برای نمونه برای افزایش قدرت مبارزه ی Zubat نیاز به stardust و آب نبات های مخصوص Zubat دارید. به طور مشابه برای کامل کردن و افزایش سطح پوکمن خودتان، نیاز به استفاده بیشتر از آن آب نبات ها خواهید داشت که به طور قابل توجهی قدرت مبارزه تان را نیز بالا خواهد برد. هر چه سطح کاراکتر شما بالاتر رود با پوکمن های سطح بالاتری رو به رو خواهید شد و می توانید با مبارزه با آنها، قدرت پوکمن خود را حتی بالاتر ببرید.

pokestop.0

Pokéstops یا همان ایستگاه های پوک چیستند؟

ایستگاه های پوک، ساختمان ها و مکان های مهمی را شامل می شوند که بر روی نقشه در مکان های برجسته شهر، علامت گذاری شده اند. رفتن به این ایستگاه ها اصلی ترین راه برای به دست آوردن آیتم هاست. هنگامی که به اندازه کافی برای فعال کردن این قسمت از بازی به این مکان ها نزدیک باشید، آیکون نقشه به توپ های چرخشی پوکبال تغییر ظاهر می دهد که با لمس آن به آیتم هایی مانند پوکبال های بیشتر، معجون، جان های اضافه و تخم مرغ ها (که با قدم زدن در اطراف نیز به دست می آیند) را به دست خواهید آورد. علاوه بر آن قادر به فعال سازی ماژول های فریب خواهید بود که با نشان گروهی از قلب ها بر روی نقشه مشخص شده است و احتمال مواجه شدن شما با پوکمن ها، در این مناطق بیشتر خواهد بود. بعضی از آیتم ها فقط از طریق سکه های پوک قابل خرید هستند که البته آنها نیز از راه مبارزه در نبردهای باشگاهی یا خرید درون برنامه ای قابل جمع آوری می باشند.

چگونه سطح کاراکترم را بالا ببرم؟

شما با فعاليت هایی شامل گرفتن پوکمن ها، مبارزه در باشگاه، رفتن به ایستگاه های پوک، می توانید میزان تجربه تان را بالا ببرید. همچنین با رفتن به سطح بالاتر آیتم هایی را نیز دریافت خواهید کرد. علاوه بر این وقتی به سطح ۵ رسیدید بازی به شما اجازه انتخاب بین سه جناح رنگی قرمز تیم شجاعت، زرد تیم غریزه و آبی تیم عرفان را می دهد. همچنین شانس این را خواهید داشت که باقی تمرین کنندگان را در باشگاه به چالش بکشید.

gym.0

باشگاه ها چیستند؟

باشگاه ها، مکان هایی درون بازی هستند که معمولا با مکان های مشهور و مهم مانند میدان تایمز، پیوند خورده اند. اگر باشگاهی توسط تیم شما برپا شود می توانید با انتخاب یک پوکمن و تمرین دادن آن در مقابل اعضای تیمتان، میزان اعتبار باشگاهتان را بالا ببرید. هر چه میزان اعتبار بالاتر باشد پوکمن های بیشتری در باشگاه جمع خواهند شد که به نوبه خود پاداش روزانه بیشتری از استارداست ها و سکه های پوک را به شما خواهد داد. اگر جایی خالی در باشگاه موجود باشد می توانید با اضافه کردن یکی از پوکمن ها به حفظ قلعه تان کمک کنید. می توانید با باشگاه هایی که توسط تیم ها و حزب های رقیب برپا می شوند به مبارزه برخیزید. اگر همراه با تیم خود پوکمن های آن باشگاه ها را شکست دهید می توانید میزان اعتبار آن باشگاه را کم کرده و حتی به حالت خنثی برسانید. حتی می توانید پوکمنی را آنجا بگذارید تا با رقبای جدید به مبارزه بپردازد. مبارزه در باشگاه ها همچنین به شما قدرت مبارزه و سلامت بیشتری خواهد داد.

چطور مبارزه کنیم؟

مبارزه در Pokémon Go همانند نسخه ساده بازی های کلاسیک نیتندو در دوران کودکی ما است. پوکمن ها یک در برابر یک مقابل هم قرار می گیرند و هر کدام می توانند یکی از دو حمله خود را انجام دهند. تپ کردن روی حریف که در این حالت  آسیب کمی به وی می رسد و یا تپ کردن و نگه داشتن همزمان که منجر به حملات خاصی می شود. به علاوه می توانید با سوایپ به چپ و راست از حملات دشمن مقابلتان فرار کنید. مبارزه تا جایی ادامه پیدا می کند که یکی از پوکمن ها غش کند و از هوش برود و البته که قوانینی نیز بر نوع صدمات تاثیر وجود دارند. پوکمن های آبی (water pokémon) در مقابله با نوع آتشی تاثیر دارند و آتشی ها در مقابله با چمنی ها (grass) و موارد دیگری به همین شکل. پوکمن ها می توانند با استفاده از معجون هایی که در ایستگاه های پوک به دست می آورند دوباره سلامت خودشان را بازیابند.

آیتم های مختلف شامل چه چیزی هایی هستند و چگونه می توان آن ها را به دست آورد؟

 • Pokéball / Great Ball / Ultra Ball: پوکبال ها ابزارهای شما برای گرفتن پوکمن ها هستند. Great Ball ها که در سطح ۱۲ باز می شوند در به دام انداختن پوکمن ها بهتر عمل می کنند در حالی که Ultra Ball ها  که در سطح ۲۰ باز می شوند کارایی بسیار بیشتری را در مواجهه با پوکمن های سطح بالا دارند. همه ی این آیتم ها در ایستگاه های داخل بازی به محض رسیدن به سطح مورد نیازش وجود دارند.
 • Potion / Super Potion / Hyper Potion: داروهایی که در زمان مبارزه مورد استفاده قرار می گیرند.
 • Revives (احیاکننده ها): که برای بازیابی سلامت پوکمن ها در مبارزات است.
 • Lucky Egg (تخم مرغ شانسی): آیتمی که میزان تجربه کسب شده شما را تا نیم ساعت آینده دو برابر می کند. این آیتم در ایستگاه های پوک و یا از طریق سکه های پوک و خرید از استور در دسترس خواهد بود.
 • Razz Berries:  آیتم سطح بالایی که از مرحله ۸ فعال می شود و از گریختن پوکمن ها جلوگیری می کند.
 • Egg Incubator: برای افزایش تخم مرغ ها استفاده می شود. در آغاز یکی از این ها به شما داده می شود که استفاده ی نامحدود دارد. هر کدام از تخم مرغ ها بعد از طی کردن مسافتی که برایش مشخص شده به دست می آید.
 • Lure Module (ماژول فریب): آیتمی موقت که برای افزایش شانس مواجهه با پوکمن های رام نشده استفاده می شود.
 • Incense: این هم آیتمی موقت شبیه به آیتم قبلی که برای به دام انداختن پوکمن های رام نشده به مدت نیم ساعت استفاده می شود.

نکات وترفند ها

 1. یک باتری اضافی با خود همراه داشته باشید! این بازی باتری بسیار زیادی را به علت نیاز به اجرای دائمی مصرف می کند.
 2. هیچ مرکزی برای مداوا وجود ندارد و شما فقط با استفاده از معجون و احیاکننده ها قادر به بازسازی سلامت پوکمن ها خوهید بود.
 3. انجام دادن این بازی روی دوچرخه راه سریع تری برای به دست آوردن تخم مرغ ها است.
 4. وقتی که بیرون از خانه در حال بازی کردن هستید یادتان باشد که حتما آب بنوشید و تشنه نمانید!
 5. خاموش کردن قابلیت رابط واقعیت افزوده بازی را فراموش نکنید. بازی با دیدن پوکمن در دنیای واقعی خیلی بیشتر می چسبد اما در نظر داشته باشید که دوربین به شدت باتری را مصرف می کند و همچنین تکان های ناگهانی باعث سخت تر شدن به دام انداختن پوکمن ها می شود.
 6. همیشه هوشمندانه عمل کنید و از افراد دور و بر و نزدیکان در بازی دوری کنید تا به دام آنها نیافتید!
 7. این بازی از سرویس های نقشه ی گوگل استفاده می کند که دانلود کردن این نقشه ها باعث بیشتر شدن عمر باتری می شود.

امیدوارم از بازی کردن لذت ببرید!

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
3
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

1 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

مرتب سازی:   جدید ترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
محمدم
عضو
مایکروسافت
لومیا 525
2 سال 5 ماه قبل

دیشب دانلودش کردم
بعدش متوجه شدم که نسخه سیستم عاملم یکم زیادی پایینه شاید بهتر باشه که خاطرات قدیمی هیچوقت زنده نشن

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.